Po golu Daniela Szczepana podopieczni trenera Grzegorza Łukasika zasłużenie prowadzili i dyktowali warunki gry. Na osiem minut przed końcem Rafał Filauer zdobył wyrównującego gola dla drużyny Szombierek. Chwilę później przed szansą stanął Kamil Jadach, ale wychodzącego na czystą pozycję kapitana naszej drużyny sfaulował obrońca gospodarzy. W 89. minucie Kamil Duda nieprzepisowo zaatakował bramkarza Szombierek za co zobaczył żółtą kartkę. A że była to jego druga tego typu kara musiał opuścić boisko. Bytomianie szybko wykorzystali grę w przewadze. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Jakub Konaszczuk, a jastrzębianie przegrali 1:2.

Porażkę ponieśli także gracze Granicy Ruptawa, którzy na IV-ligowym froncie przegrali 1:2 z drużyną Iskry Pszczyna.

Szombierki Bytom – GKS 1962 Jastrzębie 2:1 (0:1)

0:1 Szczepan, 28 min
1:1 Filauer, 82 min
2:1 Konaszczuk, 90 min

GKS: Drazik – Mazurkiewicz, Pacholski, Szymura, Zajączkowski (46. Duda) – Kopacz, Musioł (57. Staniczek), Gorzała, Weis – Szczepan (70. Domin), Jadach.