Tablice informacyjne są częścią projektu dotyczącego elektronicznej obsługi pasażerów. Docelowo stanie ich 205. Instalacja pierwszej setki ruszyła kilka miesięcy temu.

Obecnie trwa montowanie 105 kolejnych. Przedstawiciel firmy odpowiedzialnej za wykonanie zadania przekonuje, że wszystkie tablice pojawią się do końca listopada. Na tablicach wyświetlany jest rozkład jazdy wraz z aktualnym czasem dotarcia konkretnego autobusu na przystanek. Znajduje się na nich także herb gminy, na terenie której są instalowane, zegar oraz aktualne informacje ważne dla pasażerów. Od najbliższego poniedziałku na tablicach pojawią się imiona solenizantów, data oraz informacja o długości dnia.

Projekt pod nazwą „Wsparcie obsługi i bezpieczeństwa pasażerów MZK Jastrzębie innowacyjnymi systemami informatycznymi” to także czytniki e-kart, monitoring (urządzenia zainstalowano w 130 autobusach), 140 punktów doładowań i serwer systemu. Koszt całości to ponad 14 mln zł, w tym blisko 12 mln zł stanowi dotacja unijna.