Pani Ania z grupy Słoneczek zaprosiła panią psycholog i panią pedagog z tej poradni na warsztaty z przedszkolakami z grupy popołudniowej. Pierwsze spotkanie odbyło się 29 października i zaczęło się od pięknej piosenki – przywitanki zaśpiewanej i zatańczonej w kole razem z gośćmi. Opiekował się Słoneczkami poprzez cały czas zabaw patyczak Zippi, z którym każde dziecko mogło się osobiście przywitać. Potem pani psycholog Renata opowiedziała przedszkolakom historię o Piotrusiu, który nie umiał współpracować z drużyną na boisku i o drużynie Golmistrzów (krasnoludków), która z Piotrkiem wygrała, bo wszyscy z tej drużyny grali w piłkę razem, a nie tak jak Piotr, który chciał mieć piłkę tylko dla siebie. Po tej porażce Piotruś nauczył się, że by wygrać mecz, trzeba współpracować z drużyną.

Potem były różne zabawy uczące współpracy i na koniec rysowanie drużyny Golmistrzów w dwóch zespołach. Każdy z zespołów musiał dogadać się, kto rysuje nogi, kto tułów, kto głowy itp. Na początku dzieciom z każdego zespołu trudno było się dogadać, ale pod koniec zadania zespoły działały już zgodnie i sprawnie, czego owocem były dwie drużyny narysowane na kartkach brystolu.

Kolejne spotkanie to dzień 5 listopada. Tym razem nasi goście, panie z Poradni, bawiły się z przedszkolakami w różne zabawy ruchowe uczące współpracy. Były więc: ucieczka przed rekinami, podawanie przedmiotu górą, tworzenie plątaniny rąk i próby jej rozplątania, i to co ucieszyło Słoneczka najbardziej – przechodzenie po kamieniach przez rwącą rzekę. Wszystkie zabawy wykazały, że dzieci w tej grupie dość dobrze potrafią ze sobą współpracować w pracy i zabawie, co bardzo ucieszyło ich wychowawczynię, panią Anię. Dzieciom tak podobały się wszystkie zabawy, że nie chciały rozstać się z gośćmi.

inf. nad. Anna Trybuchowska