Tematyka ta doskonale wpisywała się w działalność profilaktyczną Straży Miejskiej, dlatego też z chęcią kolejny raz strażnicy przyjęli zaproszenie organizatora i co prawda nie na macie, ale również bardzo aktywnie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu.

Wystawione przez strażników stanowisko cieszyło się przez cały czas trwania imprezy dużym zainteresowaniem. Dorośli uczestnicy mogli zapoznać się dokładnie z wyglądem substancji psychoaktywnych, a także zasięgnąć informacji na ich temat, również z dostępnych bezpłatnie wydawnictw. Wszyscy obecni w tym dniu na hali mogli też przekonać się za pomocą alkogogli, jak duże zagrożenie stwarza uczestnik ruchu drogowego znajdujący się pod wpływem alkoholu.

Dzieci z kolei miały okazję wygrać przeróżne gadżety odblaskowe, klocki edukacyjne, czy maskotkę SMokusia, w organizowanych dla nich konkursach i zabawach. Zresztą sam SMokuś również cieszył się dużym zainteresowaniem, bawiąc się z dziećmi i pozując do zdjęć.

Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia na kolejnych, niosących tak ważne przesłania imprezach – podkreślają strażnicy.