Jarmark w świątecznym klimacie

Za nami pierwszy w historii Jastrzębia-Zdroju jarmark bożonarodzeniowy. Trzydniowa impreza zgromadziła na parkingu przed kinem Centrum wielu mieszkańców.

Jarmark Świąteczny rozpoczął się w piątkowe przedpołudnie od artystycznych występów przedszkolaków.

Tego dnia ze sceny do samego wieczora rozbrzmiewały świąteczne piosenki i kolędy, bowiem popołudniu na estradzie pojawił Big Band KWK Borynia, który do samego wieczora wprawiał przybyłych na to wydarzenie w świąteczny klimat.

W sobotę mieszkańcy oprócz możliwości zrobienia świątecznych zakupów na straganach mieli okazję spróbować świątecznego barszczu z uszkami, który przygotowywali kucharze z Kompleksu Dąbrówka. W międzyczasie swoje show przygotowywali artyści, którzy w bryłach lodu rzeźbili lodowy tron dla św. Mikołaja. Efektownie podświetlone dzieło z herbem miasta cieszyło się dużą popularnością.

Sobotę na scenie zakończył koncert jastrzębskich wokalistów – zaśpiewali m.in. Laura Velasquez, Paulina Goranov, Piotr Wdowczyk czy zespół „Wiolinki”.

Ostatniego dnia jarmarku świątecznego na przybyłych – podobnie jak w dniach poprzednich – czekał św. Mikołaj częstujący najmłodszych łakociami, a wokół mikołajowych sań ustawionych w centralnym punkcie jarmarcznego placu utworzono saneczkowy pociąg. Na scenie tego dnia pojawiło się Śląskie Trio Piotra Szefera.

Ponadto w czasie jastrzębskiego jarmarku mieszkańcy mieli okazję fotografować się z bajkowymi postaciami, które stworzyli aktorzy Teatru Monitoring. Jastrzębianie mogli spotkać się także z reprezentantami klubów sportowych – piłkarze GKS-u 1962 Jastrzębie, hokeiści JKH GKS Jastrzębie oraz siatkarze Jastrzębskiego Węgla brali udział w konkursach, rozdawali upominki oraz częstowali słodyczami uczestników wydarzenia.

Podczas jarmarku można było także wziąć udział w konkursie „Ale jazda”, w którym do wygrania były sanki sygnowane logiem miasta Jastrzębie-Zdrój. Oprócz tego na stoisku promocyjnym miasta za wyśpiewane kolędy wręczano kalendarze na 2016 rok, okolicznościowe mikołajowe czapki oraz ślizgacze.