Rekordowa orkiestra!

Jest taki dzień w środku zimy, kiedy w całej Polsce robi się gorąco. Mowa o drugiej niedzieli stycznia, w którą od 24 lat odbywa się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Orkiestra grała w tym roku hucznie i w naszym mieście.

Jednym z najważniejszych elementów jastrzębskiej WOŚP było bicie rekordu Guinnessa w tańczeniu poloneza. Od 10 stycznia 2016 roku rekord ten należy do Jastrzębia-Zdroju. W niedzielne popołudnie na parkingu przed kinem Centrum do utworu Wojciecha Kilara zatańczyło 428 par. Tak więc jeszcze nieoficjalnie, ale jastrzębianie mają swój rekord Guinnessa.

Po tańcu na scenie ustawionej przed kinem wystąpili artyści: Maciej Gucik, Drenkrom, Besides, Coria, Letni Chamski Podryw, a gwiazdą wieczoru był zespół Weekend.

Od samego rana w galerii „Jastrzębie” prezentowali się uczniowie jastrzębskich szkół oraz stowarzyszenia. Każdy chętny mógł tam wspomóc orkiestrę, a w zamian otrzymać pamiątkę. Nietypowe licytacje odbywały się z kolei w kinie Centrum. Za wylicytowanie różnych przedmiotów i ofert artyści z różnych sekcji działających przy Miejskim Ośrodku Kultury śpiewali i tańczyli dla licytującego, a darczyńca mógł w tym czasie usiąść na specjalnym fotelu.

Główny sztab WOŚP mieścił się tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 6, gdzie liczono pieniądze. Także i pod tym względem jastrzębska impreza była rekordowa. Udało się zebrać ponad 90 tysięcy złotych.