Długo bez zwycięstwa

Nie udało się przerwać trwającej już ponad miesiąc serii porażek. Na osłodę kibicom, jastrzębscy hokeiści postawili trudne warunki liderowi PHL i z ciężkiego terenu w Krakowie wywożą punktową zdobycz.

Mecz dobrze rozpoczęli goście, którzy za sprawą gola autorstwa Łukasza Nalewajki objęli prowadzenie. W 48. minucie po strzale byłego gracza JKH GKS, Macieja Urbanowicza Comarch Cracovia wyrównała stan meczu na 1:1. Taki wynik utrzymał się już do końca regulaminowego czasu gry – w dogrywce także nie padły bramki i o rozstrzygnięciu zadecydowały rzuty karne. Najazdy lepiej rozpoczęli jastrzębianie. W pierwszej serii trafił Petro, lecz w kolejnych próbach skuteczniejsi byli gospodarze i to oni zwyciężyli.

Jastrzębianie przegrali szósty mecz z rzędu, szansą na przerwanie tej feralnej passy porażek będzie najbliższy, piątkowy mecz, kiedy to na Jastor zawitają nowotarskie „Szarotki”.

Oprócz nie najlepszych wyników naszych hokeistów, klub boryka się również z problemami kadrowymi. Słowacki obrońca, Vladimír Lukáčik nie wystąpi już w tym sezonie w barwach JKH GKS Jastrzębie. Kontuzja barku skutecznie uniemożliwiła zawodnikowi powrót na lód jeszcze w bieżących rozgrywkach.

COMARCH CRACOVIA – JKH GKS JASTRZĘBIE 2:1 k. (0:1, 0:0, 1:0, 0:0, 2:1)

0:1 – 12:52 – Łukasz Nalewajka – Leszek Laszkiewicz, Kamil Górny (5/4)
1:1 – 48:08 – Maciej Urbanowicz – Marek Wróbel, Oliver Paczkowski
2:1 – 65:00 – Damian Kapica (decydujący rzut karny)

Comarch Cracovia: Radziszewski (Łuba) – Grman, Mateusz Rompkowski, Guzik, Dziubiński, Svitana – Noworyta, Maciejewski, Damian Kapica, Słaboń, Urbanowicz – Kruczek, Wajda, Bożko, Kucewicz, Domogała – Dąbkowski, Dutka, Paczkowski, Wróbel, Kisielewski.

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Berggruen) – Górny, Bigos, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, Laszkiewicz – Látal, Vrána, Bordowski, Petro, Jaworski – Pastryk, Gimiński, Stasiewicz, Rostkowski, Danieluk – Dudkiewicz, Matusik, Szczurek.