„Daszek” planuje budowę mieszkań

Jastrzębskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Daszek” planuje budowę w Zdroju budynku wielorodzinnego. W celu poznania preferencji przyszłych najemców, na stronie www.tbsdaszek.pl została opublikowania ankieta, a jej wyniki będą cennymi wskazówkami, w jakim kierunku projektować obiekt.

W formie elektronicznej, anonimowej, zainteresowane osoby mogą wskazać jakie mieszkanie, o jakim metrażu i standardzie będą chętne wynająć. W ankiecie są również pytania narzucane przez ustawodawcę, a dotyczą one liczebności gospodarstwa domowego, czy stanu finansów – wyjaśnia Jarosław Piechaczek, prezes TBS „Daszek”.

 

25 października 2015 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego.

 

Ta nowelizacja, nie bez powodu, jest nazywana nowym otwarciem dla TBS-ów, dlatego że po wielu latach od zamknięcia Krajowego Funduszu Mieszkaniowego daje możliwość budownictwa czynszowego z preferencyjnym kredytowaniem, wsparciem państwa – tłumaczy Jarosław Piechaczek.

 

TBS-y będą mogły składać wnioski do Banku Gospodarstwa Krajowego o udzielenie kredytu na preferencyjnych warunkach. Również „Daszek” zamierza złożyć taki wniosek. W tym celu rozpoczęto adaptację projektu budowlanego budynku wielorodzinnego, który miałby powstać w kwartale między ulicami: Zdrojową, 1 Maja i Witczaka.

 

Wnioski składa się raz w roku, we wrześniu. Jest to tryb konkursowy, więc liczymy na to, że nasz będzie rozpatrzony pozytywnie przez bank i dotacja zostanie nam przyznana. W przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia rozpoczęcie budowy będzie możliwe w 2017 roku. Zakładamy, że budowa takiego dużego obiektu, podpiwniczonego, z garażem podziemnym, potrwa około dwóch lat – informuje Jarosław Piechaczek.

 

Obecnie kilkanaście osób wyraziło już zainteresowanie nowym M. Spółka zachęca również tych, którzy kilka lat temu ubiegali się o takie lokale do aktualizacji swoich danych, a nowych przyszłych najemców do składania wniosków. Wnioski można otrzymać w biurze TBS „Daszek” przy ul. 1 Maja 15 lub pobrać ze strony internetowej.