Projekt KidSpeak

Szkoła Podstawowa nr 1 przystąpiła do międzynarodowego projektu edukacyjnego „KidSpeak”, realizowanego we współpracy z organizacją studencką AIESEC.

 

W ramach projektu od 11 do 17 stycznia szkoła gościła troje wolontariuszy z odległych zakątków świata. Sherry Zhang z Chin, Loh Shun Quan z Malezji oraz Amanda Kussano z Brazylii poprowadzili dla uczniów cykl warsztatów dotyczących kultury, obyczajów, języka oraz historii krajów, z których pochodzą. Zajęcia prowadzone były przy pomocy prezentacji multimedialnych oraz przy wykorzystaniu różnorodnych metod interaktywnych, takich jak: gry i zabawy, ekspresja twórcza, praca w grupach.

 

Studenci projektu KidSpeak wraz z dyrektorem szkoły Dariuszem Minakowskim i szkolnym koordynatorem projektu Moniką Suską – Rugałą 14 stycznia gościli u prezydenta miasta Jastrzębie-Zdrój Anny Hetman. Młodzież opowiedziała pani prezydent czym się zajmuje w swoich ojczystych krajach oraz jak podoba im się w naszym mieście.

mlodziez2

Projekt KidSpeak ma na celu rozbudzanie w dzieciach ciekawości i zainteresowania innymi kulturami oraz stwarza szansę rozwijania zdolności językowych, takich jak umiejętność komunikowania się oraz rozumienia ze słuchu w języku angielskim.