Kolejne sukcesy Nautilusa

Reprezentanci Klubu Sportowego Nautilus dniach 23 – 24 stycznia wzięli udział w pierwszej rundzie Pucharu Świata w Poznaniu. Padło wiele rekordów, zarówno życiowych, klubowych, jak i rekord Polski.

W pierwszym bloku nasza zawodniczka Zuzanna Rzepka po fascynującej walce wywalczyła srebrny medal, przegrywając jedynie o jedną setną sekundy i ustanawiając nowy rekord klubu 18:64. Dobrze wypadli nasi juniorzy w konkurencji 50 m PW – Błażej Gałkowski z czasem 17:94 ulokował się na miejscu 9, tuż za nim z czasem 18:43 na miejscu 11 był Bartłomiej Giba. Jeszcze lepiej poszło nam w II bloku, gdzie Zuzanna Rzepka na dystansie 100 m PW po bardzo zaciętej rywalizacji z czasem 41:78 zdobyła pierwsze miejsce, ustanawiając nowy rekord Polski, jednocześnie uzyskując minimum do reprezentacji Polski. Na tym samym dystansie Bartłomiej Giba zdobył brązowy medal z czasem 42:46. Na duże słowa uznania zasługuje jeden z juniorów – Krystian Albrecht, który otarł się o podium, uzyskując czas 42:96.

W kolejnym starcie Amelia Pisarczyk na dystansie 50 m BF z czasem 22:96 zdobyła srebrny medal, przegrywając jedynie z rekordzistką świata, co bardzo dobrze rokuje na dalsze starty w tych zawodach. Na duże słowa uznania zapracował sobie Rafał Granat w wyścigu na 50 BF, poprawiając swój rekord życiowy z czasem 23:92. Bardzo dobrze popłynął nasz najmłodszy zawodnik – Hubert Dyrszka na dystansie 100 m pw z czasem 48:68, zajmując 8 lokatę. Pozostali nasi zawodnicy spisali się również dobrze w dużej mierze poprawiając swoje rekordy życiowe.

W drugim dniu zawodów ponownie wspaniale wypadła Zuzanna Rzepka, która na dystansie 50 m PP wywalczyła srebrny medal z czasem 0:19,89. Bardzo dobrze popłynął również Krystian Albrecht na dystansie 100 m PP 0:43,42 – plasując się na 8 miejscu. Dobrze wypadły także dziewczęta na dystansie 100 m BF w kategorii seniorek. Amelia Pisarczyk była 4,a w kategorii juniorek na 4 miejscu uplasowała się Klaudia Gorys. Dobrze popłynęły też nasze najmłodsze zawodniczki: Martyna Gajór i Stefania Kiliszewska.

Rekord życiowy na dystansie 100 m PP ustanowił Jakub Kosmowski. Na zakończenie zawodów medale brązowe wywalczyły sztafety na dystansie 4×100 m PP zarówno wśród juniorów ( Krystian Albrecht, Bartłomiej Giba, Jakub Kosmowski i Błażej Gałkowski ) jak i juniorek ( Zuzanna Rzepka, Stefania Kiliszewska, Martyna Gajór, Klaudia Gorys ). W klasyfikacji generalnej nasze juniorki uplasowały się na 3 pozycji.