Laureaci Człowieka Roku wybrani

Teresa Jonas, Tomasz Andrzejewski, Kamil Glik i Artur Sadowski – to oni zostali laureatami czwartej edycji konkursu Człowiek Roku tuJastrzębie.pl. Za wyjątkiem nagrody internautów, nagrody przyznano w trzech kategoriach – Biznes, Kultura i Sport. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem prezydenta miasta Anny Hetman.

 

Statuetkę w kategorii Biznes otrzymała Teresa Jonas – właścicielka firmy Błysk oraz sieci Drogerie Polskie. – Ta nagroda jest dla mnie wyjątkowa, bo otrzymuję ją w mieście w którym się urodziłam, w którym rozpoczęłam swoją przygodę z biznesem, gdzie trwam w tym biznesie do dnia dzisiejszego, w którym mieszkam i myślę, że tak już pozostanie. Bardzo serdecznie dziękuję – powiedziała laureatka. W kategorii Biznes nominowani byli również: Ireneusz Furczyk – właściciel formy Auto – Importer, organizator imprez Wrak Race, Anna Gotowiecka – właścicielka Jeździeckiego Klubu Equi Verso, Marta Kondzielnik – florystka, właścicielka kwiaciarni „Dekor”, Artur Sadowski – prezes firmy „Artnet” i Platforma SerwerSMS.pl. W kolejnej kategorii – Kultura – statuetka Człowieka Roku trafiła do Tomasza Andrzejewskiego. Ten wirtuoz gitary, aranżer, muzyk sesyjny i pedagog znany jest nie tylko w Jastrzębiu, ale także w całej Polsce. Uznawany jest za jednego z najlepszych gitarzystów rockowych w kraju. – Bardzo mocno dziękuję. Szczególnie cieszy, gdy to co się robi zostaje docenione w mieście, w którym się mieszka i z którego się wywodzi. Miałem w życiu wiele propozycji, ale myślę, że na zawsze zostanę tu w Jastrzębiu. Niech rock’n’roll będzie z wami – mówił muzyk.Pozostali nominowani to: Michał Bałazy – kucharz, organizator warsztatów i pokazów kulinarnych, Robert Bareja – artysta plastyk, malarz, poeta, muzyk, pedagog, Maciej Gucik – muzyk, instrumentalista, kompozytor i aranżer, Hanna Pasterny – pisarka, wolontariuszka, podróżniczka.

W kategorii Sport zwycięzcą został reprezentant Polski w piłce nożnej – Kamil Glik. Ponieważ kapitan włoskiego klubu Torino jest  w trakcie rozgrywek we włoskiej Serie A, statuetkę odebrała jego mama – Grażyna Glik. – Bardzo dziękuję, że doceniliście państwo trud Kamila i to, co udało mu się w zeszłym roku osiągnąć. A nieskromnie powiem, że troszkę mu się udało zarówno z reprezentacją Polski, jak i ze swoim klubem. Myślę też, że swoim dobrym sercem pokazał, że jest wart tego tytułu – powiedziała. Reszta nominowanych w kategorii Sport: Dagmara Dziuk – lekkoatletka z Klubu Biegacza MOSiR, Laura Grzyb – pięściarka BKS Jastrzębie, Leszek Laszkiewicz – hokeista, wychowanek JKH Czarne Jastrzębie, gracz JKH GKS Jastrzębie oraz Amelia Pisarczyk – pływaczka KS Nautilus Jastrzębie. Nagrodę Internautów odebrał Artur Sadowski. Uroczysta gala odbyła się w Sali Diamentowej Kompleksu Dąbrówka.