Jastrzębski Węgiel powalczy o Puchar Polski

Siatkarze z naszego miasta zaliczyli dobry początek roku. W czterech pierwszych kolejkach nowego roku wygrali wszystkie mecze co uplasowało ich na wysokim 5. miejscu w tabeli PlusLigi. Po efektownym zwycięstwie we własnej hali z Cerradem Czarnymi Radom, bez większych problemów poradzili sobie z ekipami z Będzina i Kielc. Poniedziałkowe spotkanie w hali Urania w Olsztynie z miejscowym Indykpolem AZS momentami zakrawało na siatkarski horror, zwłaszcza jeśli prześledzić rozgrywkę w czwartym – jak się okazało decydującym o losach spotkania secie. Ten na swoje konto zapisali jastrzębianie, którzy wygrali w stosunku 35:33 i w Olsztynie zgarnęli pełną pulę. Duża w tym zasługa atakującego Jastrzębskiego Węgla, Macieja Muzaja, który w meczu zdobył 24 punkty i był pewnym ogniwem zespołu w nerwowej końcówce czwartego seta. Warto zaznaczyć, że zarówno Muzaj jak i rozgrywający naszej drużyny, Michal Masny sytuują się w czołówce ligowych graczy, którzy w trwającym sezonie obdarowani zostali statuetką MVP, czyli najlepszego gracza meczu.

Jastrzębianie po dobrych wynikach na ligowych parkietach już jutro zaczynają walkę w finałowym turnieju Pucharu Polski. W pierwszym meczu wrocławskiego turnieju Jastrzębski Węgiel czeka piekielnie trudne zadanie, bo ich rywalem jest niezwykle mocny w trwającym sezonie lider PlusLigi, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Piątkowy mecz rozpocznie się o godz. 13.00 i będzie transmitowany na antenie telewizji Polsat Sport.
Kibice Jastrzębskiego Węgla swoich ulubieńców we własnej hali zobaczyć będą mogli już 13 lutego w hitowym starciu z Asseco Resovią Rzeszów, które rozpocznie się o godz. 20.00.