Uczestnicy Hipokratesa 2015 u prezydenta miasta

Prezydent miasta Anna Hetman spotkała się z uczestnikami plebiscytu Dziennika Zachodniego „Hipokrates 2015”. Była to okazja do złożenia gratulacji i wręczenia drobnych upominków.

W jastrzębskim szpitalu są specjaliści, którzy profesjonalnie podchodzą do pacjentów i ich rodzin. Każdy może się pomylić, ale bycie człowiekiem, pozostanie sobą, pokornym i „normalnym”, jest chyba najważniejsze – podkreśliła prezydent Anna Hetman.

 

W konkursie, w którym wybierano najlepszych lekarzy, pielęgniarki, położne, farmaceutów, ratowników medycznych, placówki medyczne, a także techników farmaceutycznych z terenu całego województwa śląskiego znaleźli się właśnie pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Dr n. med. Marek Wróbel zdobył tytuł „najlepszego lekarza”, a Barbara Dziak „najlepszej pielęgniarki”. Na spotkaniu z prezydent Anną Hetman obecne były też inne pielęgniarki i położne, które zostały wyróżnione w plebiscycie Dziennika Zachodniego. Były to: Bernadeta Hajduk, Krystyna Oślizło i Lucyna Parys-Mrozicka.

Słysząc wyniki plebiscytu czułam się ogromnie wzruszona, bo co by znaczył szpital bez tych ludzi. Jest to dowód wysokiego uznania dla naszej pracy i zaangażowania – zaznaczyła Grażyna Kuczera, dyrektor WSzS Nr 2.

DSC_0360

fot. Maciej Gucik