Efektowne przełamanie Jastrzębskiego Węgla

Ostatnia dotkliwa porażka z mistrzem Polski podziałała motywująco na ekipę jastrzębskich siatkarzy, którzy bez problemów pokonali wicemistrza z Gdańska 3:1.

Spotkanie z Lotosem Trefl Gdańsk w gdyńskiej hali lepiej rozpoczęli siatkarze Jastrzębskiego, którzy szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie. To pozwoliło na spokojniejszą i pewną grę w dalszej części seta, który ostatecznie padł łupem jastrzębian. Drugi set rozpoczął się podobnie jak premierowa odsłona, jednak pod koniec drugiej partii skuteczniejsi okazali się gdańszczanie, którzy wyrównali stan meczu. Tego dnia to jednak goście byli drużyną lepiej przygotowaną do walki o punkt. Sprawili oni niemałą niespodziankę wygrywając i to za trzy punkty z ekipą z Trójmiasta. Zwycięstwo z Gdańskiem pozwoliło jastrzębianom wrócić na 5. miejsce w tabeli PlusLigi. Przed Jastrzębskim Węglem już w najbliższą środę kolejny ważny mecz z arcytrudnym rywalem, bo w hali przy al. Jana Pawła II gościć będziemy bełchatowską Skrę.

LOTOS Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 1:3 (15:25, 25:20, 19:25, 17:25)

LOTOS Trefl Gdańsk: Schulz, Falaschi, Mika, Schwarz, Grzyb, Gawryszewski, Gacek (libero) oraz Troy, Stępień, Ratajczak, Hebda.

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Masny, Szafranowicz, Van Lankvelt, Hain, Sobala, Popiwczak (libero) oraz Mihułka (libero).

MVP: Aleksander Szafranowicz