Młodzi hokeiści zwycięscy

W miniony piątek na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się II Ogólnopolski Turniej Mini Hokeja na Lodzie – Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym.

Nie mogło zabraknąć tam również młodych graczy JKH, którzy przebrnęli przez kwalifikacje, rozegrane w listopadzie ubiegłego roku. W turnieju finałowym rocznika 2006 i młodszych graczy wzięło udział osiem najlepszych drużyn z Polski: MOSM Tychy JKH GKS Jastrzębie, MUKS Orlik Opole, MKS Sokoły Toruń, ŁKH Łódź, UKS Olivia 17 Gdańsk, UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok i MKS Cracovia.

Hokeiści JKH GKS grupę wygrali bez większych problemów. W meczu półfinałowym z MKS Sokoły Toruń po jednostronnym widowisku jastrzębianie zwyciężyli 6:1.

Finał to rewanż za ubiegłoroczną półfinałową potyczkę z MOSM Tychy (rok temu tyszanie wygrali 3:2 i zamknęli JKH drogę do finału). Tym razem jastrzębianie pewnie wygrali 4:1 i odebrali okazały puchar i medale z rąk Mariusza Czerkawskiego. Trzecie miejsce dla UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok. Ponadto gracz JKH Jan Sobczak uznany został za najlepszego zawodnika turnieju. Podkreślić należy dobrą grę w obronie – w 5 meczach rywale JKH zdołali strzelić tylko 2 bramki.

Drużyna JKH wśród 24 zespołów z całej Polski (aż tyle drużyn uczestniczyło w kwalifikacjach do turnieju finałowego) okazała się najlepsza w kraju.

P1060529 P1060553

 

Wyniki rywalizacji grupowej JKH:

 

JKH GKS Jastrzębie – MKS Cracovia 4:0

Bramki dla JKH: Jan Sobczak, Filip Wojciechowski, Bartłomiej Stolarski, Maciej Poręba.

 

JKH GKS Jastrzębie – UKS Olivia 17 Gdańsk 5:0

Bramki dla JKH: Sebastian Wojciechowski-2, Jakub Onak, Jan Sobczak, Filip Wojciechowski.

 

JKH GKS Jastrzębie – UKS MOSiR Niedźwiadki Sanok 1:0

Bramka dla JKH: Filip Wojciechowski.

 

Półfinał:

JKH GKS Jastrzębie – MKS Sokoły Toruń 6:1

Bramki dla JKH: Sebastian Wojciechowski-2, Jan Sobczak-2, Jakub Onak, Szymon Mysłowski.

 

FINAŁ:

JKH GKS Jastrzębie – MOSM Tychy 4:1

Bramki dla JKH: Jakub Onak-2, Sebastian Wojciechowski, Szymon Mysłowski.

 

Skład JKH: Dawid Kapusta, Kacper Michalski, Edyta Cybula, Mateusz Lubański, Szymon Mysłowski, Jakub Onak, Maciej Poręba, Jan Sobczak, Bartłomiej Stolarski, Paweł Walas, Sebastian Wojciechowski, Wiktor Makuła, Mikołaj Osiadły, Czesław Pasoń, Mateusz Wasylkowski, Filip Wojciechowski, Wiktor Zając. Trener: Mariusz Bernacki.

 

Warto dodać, że 13 zawodników z tego składu będzie uczyć się od września w hokejowej klasie sportowej tworzonej w Szkole Podstawowej nr 20.

Zadanie „Szkolenie dzieci i młodzieży JKH GKS Jastrzębie” zostało dofinansowane ze środków Miasta Jastrzębie-Zdrój.