Srebrny medal juniorów młodszych JKH

Na lodowiskach w Tychach i Katowicach (16-21 02 2016) zakończył się w ramach XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych turniej hokeistów w kategorii wiekowej junior młodszy. W pierwszym meczu drużyna JKH GKS Jastrzębie rozgromiła zespół Unii Oświęcim 9:3.

Po dwie bramki w tym spotkaniu zdobyli: Dominik Jarosz i Antoni Kot, po jednym trafieniu dołożyli także Paweł Rafalik, Mateusz Barszczewski, Dominik Paś, Mateusz Paś i Kamil Wałęga. Dzień później nasi juniorzy zmierzyli się z hokeistami z Dębicy i wysoko pokonali rywali 8:0. Po dwie bramki w tym spotkaniu zdobyli Dominik Jarosz i Jakub Blanik, po jednym golu dołożyli Paweł Rafalik, Patryk Pelaczyk, Jakub Michałowski i Kamil Misterkiewicz. W ostatnim meczu grupowym jastrzębianie ulegli ekipie gospodarzy MOSM Tychy 0:2 i zajęli drugie miejsce w grupie. W sobotnim meczu półfinałowym JKH pewnie pokonał UKS Zagłębie Sosnowiec 7:0 (bramki: Patryk Pelaczyk-2, Dominik Paś-2, Dominik Jarosz, Miłosz Idasiak, Gracjan Witas). W niedzielę na tyskim lodowisku w finale znów zmierzyły się ekipy JKH i gospodarzy MOSM Tychy. Niestety rewanż nie udał się i tym razem tyszanie byli lepsi wygrywając finał 5:1 (gol Kamila Wałęgi). Srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych 2016 to powtórka sukcesu z ubiegłego roku. Najlepszym obrońcą turnieju wybrany został zawodnik JKH Jakub Michałowski, najlepszym napastnikiem Dominik Jarosz również wychowanek JKH.

 

Skład JKH GKS: Oskar Załucki, Bartłomiej Klocek, Mateusz Barszczewski, Dominik Jarosz, Jakub Michałowski, Mateusz Paś, Patryk Pelaczyk, Paweł Rafalik, Daniel Brela, Kamil Cieśla, Miłosz Idasiak, Antoni Kot, Łukasz Nowak, Dominik Paś, Jakub Szubert, Gracjan Witas, Konrad Gruszczyk, Kamil Misterkiewicz, Kamil Wałęga, Adam Wywiał, Jakub Blanik, Marcin Płachetka. Trener: Zbigniew Wróbel.

 

Zadanie „Organizacja szkolenia sportowego dzieci i młodzieży JKH GKS Jastrzębie” dofinansowana jest przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.