Medalu nie będzie

JKH GKS Jastrzębie przegrywając 0:3 z drużyną z Sanoka zakończył sezon w ćwierćfinałowej fazie Polskiej Hokej Ligi. Nie będzie zatem powtórki sukcesu hokeistów sprzed roku.

Podopieczni Roberta Kalabera źle rozpoczęli fazę play-off już w Jastrzębiu-Zdroju przegrywając oba starcia przed własną publicznością. Również Arena Sanok – podobnie jak lodowisko Jastor – nie okazała się miejscem dla naszych zawodników szczęśliwym.

Trzeci mecz ćwierćfinałowy był rywalizacją ostatniej szansy dla JKH, bowiem przy wygranej drużyny z Sanoka to gospodarze z Podkarpacia zapewniali sobie awans do najlepszej czwórki tego sezonu. Przez 59. minut meczu w Sanoku na tablicy wyników widniał wynik bezbramkowy i gdy wydawało się, że o rozstrzygnięciu zadecyduje dogrywka lub rzuty karne, Robert Kostecki wpakował krążek do bramki strzeżonej przez świetnego w tym meczu Davida Zabolotnego.

Gol strzelony na minutę przed końcem trzeciej tercji w konsekwencji okazał się golem na wagę zwycięstwa Ciarko PBS Bank STS Sanok i tym samym dał sanockiej ekipie przepustkę do fazy półfinałowej. W niej STS zmierzy się z Comarch Cracovią.

Jastrzębianie rozgrywki poza fazą półfinałową ostatni raz kończyli w 2010 roku kiedy to zajęli 7. miejsce w lidze.
JKH GKS Jastrzębie meczem w Sanoku zakończył sezon 2015/2016 i po raz pierwszy od trzech lat nie zdobędzie medalu w ligowych rozgrywkach.

Ciarko PBS Bank STS Sanok – JKH GKS Jastrzębie 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
1:0 Kostecki – Brown 58:58

STS Sanok: Missiaen – Tarasuk, Sproule, Śliwiński, Brown, Strzyżowski – Roberts, Vindgren, Danton, Cichy, Szczechura – Rąpała, Tuominen, Kostecki, Kartoszkin, Biały – Demkowicz, Olearczyk, Azari, Ćwikła, Bielec.

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny – Latal, Górny, Laszkiewicz, Stantien, Danieluk – Janaczek, Gimiński, Stasiewicz, Petro, Plichta – Pastryk, Bigos, Bordowski, Ł. Nalewajka, Kulas – Vrana, Jaworski, R. Nalewajka, Rostkowski, Świerski.

W rywalizacji do trzech zwycięstw: Ciarko PBS Bank STS – JKH GKS Jastrzębie 3:0 (awans do półfinału: Ciarko PBS Bank STS Sanok)