Sukcesy pływaków na Słowacji

KS Nautilus w ubiegłą sobotę wziął udział w I rundzie Środkowoeuropejskiego Pucharu Młodzieży w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji.

Drużyna z Jastrzębia-Zdroju zdobyła II miejsce ustępując Czechom, a wyprzedzając drużynę ze Słowacji.

 

W zawodach tych uczestniczyło 20 zawodników i zawodniczek wśród nich :

Dziewczęta – Lotko Maja, Granat Martyna, Kiliszewska Sonia, Oszkiel Tatiana, Gorys Magdalena, Pacyna Emilia, Oszkiel Wiktoria, Brychcy Magdalena, Dziura Marta, Gajór Martyna , Kiliszewska Stefania, Gorys Klaudia i Rzepka Zuzanna.

Chłopcy – Kruszyk Bartosz, Szajter Jakub, Dyrszka Hubert, Czarnowski Patryk, Granat Rafał, Łabędź Błażej, Kosmowski Jakub.

W najmłodszej kategorii wiekowej E0 dziewcząt (do 9 lat) wspaniale wypadła Majka Lotko która trzykrotnie stawała na podium, ostatecznie w wieloboju uzyskując 3. miejsce .

Natomiast w kategorii E0 chłopców znakomicie spisał się Bartosz Kruszyk, który uplasował się na 2. miejscu w wieloboju.

W kategorii E dziewcząt (10-11 lat) wspaniale spisały się dwie reprezentantki .Najlepszą okazała się Sonia Kiliszewska, która w wieloboju zdecydowanie zwyciężyła (pierwsza na 200 m PP i 100 m PP, na 50 BF zajęła czwartą pozycję). Jej klubowa koleżanka Tatiana Oszkiel (w indywidualnych konkurencjach trzykrotna srebrna medalistka) w wieloboju uplasowała się na 3. miejscu.

W tej samej kategorii wiekowej bardzo dobrze wypadł Jakub Szajter , który zajął w wieloboju 2. miejsce ( na dystansie 50 m BF był pierwszy.) W kategorii D chłopców (12-13 lat) bardzo dobrze zaprezentował się Hubert Dyrszka, który w wieloboju wywalczył 3. miejsce. Hubert wygrał na 100 m PP z czasem 0:50,08 , oraz wywalczył drugie miejsce na podium na dystansie 400 m PP. Nieco słabiej poszło zawodniczkom w kategorii D dziewcząt. Dużą niespodzianką było zdobycie brązowego medalu w wyścigu na 50 m BF przez Martę Dziura.

W najstarszej kategorii wiekowej w ramach ŚPM w kategorii C dziewcząt bardzo dobrze spisała się Zuzanna Rzepka, która w wieloboju uzyskała 1. miejsce (poprawiła rekord klubu na 400 m PW z czasem 3:49,44, zdobywając zarazem 1. miejsce na tym dystansie). Klaudia Gorys wywalczyła w wieloboju II miejsce (w startach indywidualnych zdobyła komplet medali – złoto na 50 m BF ,srebro na 100 m PP i brąz na 400 m PW). Wśród zawodników kat. C sportowcy zdobyli po jednym medalu. Jakub Kosmowski na dystansie 100 m PP wywalczył srebrną pozycję. Rewelacyjnie popłynął Rafał Granat który w bardzo zaciętej walce na dystansie 50 m BF wywalczył brązową lokatę.