Młoda Liga dla jastrzębian!

W rozegranym w Krapkowicach finale Młodej Ligi Jastrzębski Węgiel po dramatycznym pięciosetowym boju pokonał RCS Czarni Radom 3:2 triumfując w rozgrywkach Młodej Ligi!

W miniony weekend w Krapkowicach odbył się turniej finałowy Młodej Ligi, w którym wzięły udział cztery najlepsze zespoły z tego sezonu: Jastrzębski Węgiel, LOTOS Trefl Gdańsk, Cerrad Czarni Radom oraz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Naszą drużynę wzmocnili w tym turnieju trzej zawodnicy pierwszego zespołu: Jakub Popiwczak, Konrad Formela oraz Radosław Gil.

W sobotnim półfinale jastrzębianie zmierzyli się z drużyną z Gdańska i bez większych problemów awansowali do wielkiego finału rozgrywek.

W nim rywalem jastrzębian była ekipa z Radomia. Po niezbyt dobrym początku spotkania i przegraniu dwóch setów Jastrzębski Węgiel zmobilizował się i zdołał odrobić straty doprowadzając do tie-breaka. W nim wyrównana gra toczyła się praktycznie do samego końca i choć Czarni mieli w górze dwie piłki meczowe to jastrzębianie okazali się lepsi od radomian i wygrali piątego seta zostając młodzieżowymi mistrzami kraju.

 

Mecz finałowy

Jastrzębski Węgiel – RCS Cerrad Czarni Radom 3:2 (24:26, 22:25, 25:15, 25:21, 16:14)

Jastrzębski Węgiel: Gil, Żeliński, Formela, Szewczyk, Śliż, Trzeciak, Popwiczak (libero) oraz Kukulski, Bereza, Ernastowicz

Cerrad Czarni Radom: Bołądź, Zugaj, Grzechnik, Pluta, Zwiech, Szalpuk, Kowalski (libero) oraz Filipowicz (libero), Moniak, Wasilewski

 

fot. Jastrzębski Węgiel (www.jastrzebskiwegiel.pl)