Zagraniczne wyjazdy Zespołu Szkół Specjalnych nr 10 w ramach projektu Erasmus +

W czasie ferii odbyły się ostatnie dwa wyjazdy kadry szkoły realizowane w ramach projektu „Nowoczesny nauczyciel w nowoczesnej szkole – budowanie europejskich standardów edukacji uczniów niepełnosprawnych z wykorzystaniem najnowszych technologii”.

Jedna grupa odwiedziła szkołę specjalną Hall School w Norwich, druga Agrupamento de Escolas Camilo Castelo Branco w Vila Nova de Famalicão. Nauczyciele podczas wyjazdów mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach z uczniami, warsztatach, spotkaniach z osobami odpowiedzialnymi za edukację. Każda z wizyt dała możliwość przybliżenia obrazu szkolnictwa w danym kraju i poznania specjalistycznych metod pracy z uczniami. Wyjazdy dały możliwość praktycznego użycia języka angielskiego w sytuacjach naturalnych.

 

kadra zs 10

fot. arch. ZS nr 10

 

Projekt jest realizowany przez 2 lata od 2014r. i zostało zrealizowanych osiem wyjazdów po cztery do Wielkiej Brytanii i Portugalii. Na terenie szkoły są wdrażane innowacyjne rozwiązania, które pomagają w bardziej skutecznej pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Podsumowaniem projektu będzie wydanie broszury i publikacji książkowej dot. efektów realizowanego projektu.

Realizacja projektu przełożyła się na współpracę ze szkołami partnerskimi w projekcie KA2 partnerstwa strategiczne.

 

Zespół Szkół Specjalnych nr 10