Powstało mieszkanie chronione treningowe

Przy ulicy Szarych Szeregów powstało mieszkanie chronione treningowe dla osób niepełnosprawnych. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się do niego już na początku kwietnia.

Mieszkanie ma służyć osobom, które tutaj zyskają możliwość podjęcia próby usamodzielnienia się i wejścia we w miarę niezależne i aktywne życie – wyjaśnia Teresa Jachimowska, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej.

To tutaj uczestnicy będą uczyć się codzienności, począwszy od podstawowych czynności, takich jak higiena, aż po kwestie spędzania wolnego czasu.

Mieszkańcy mieszkania treningowego chronionego będą przebywać w nim od poniedziałku do piątku, oczywiście również w nocy. Pierwszą grupą, którą bierzemy pod uwagę, są uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. W godzinach pracy WTZ będą oni przebywać w placówce, a potem przyjeżdżać tutaj i tu spać, i zaczynać dzień – dodaje dyrektor Teresa Jachimowska.mieszkanie2

Do dyspozycji mieszkańców są dwa pokoje, kuchnia, łazienka i podpiwniczenie. Lokal jest wyposażony w meble i niezbędne urządzenia.