Szkoły zaprezentowały swoją ofertę

Jaką szkołę wybrać po gimnazjum? – w odpowiedzi na to pytanie pomóc mogła Jastrzębska Giełda Szkół, która odbyła się dziś w holu Zespołu Szkół nr 1. Swoją ofertę zaprezentowało dziesięć szkół ponadgimnazjalnych z naszego miasta oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

Giełdę Szkół otworzyła prezydent miasta, Anna Hetman:

Życzę uczniom aby wybór szkoły był trafny. To Wy musicie być pewni, że decyzja ta będzie dla Was dobra na chwilę obecną. Ten moment to czas na spojrzenie na własną przyszłość z szerokiej perspektywy. Wszystkim nauczycielom życzę natomiast aby do szkół trafiali uczniowie, którzy będą realizowali swoje pasje. XIII Jastrzębską Giełdę Szkół uważam za otwartą.

giełda szkół

fot. K. Abrahamczyk

W giełdzie wzięli udział nie tylko uczniowie „jedynki”, ale także uczniowie 3-cich klas gimnazjum z innych jastrzębskich szkół. Stoiska przygotowane były tematycznie. Na każdym z nich można było zapoznać się z profilem klas a także rozwiać swoje wątpliwości i obawy związane z poszukiwaniem szkoły średniej.

Jastrzębska Giełda Szkół ma na celu przybliżenie oferty edukacyjnej placówek oświatowych naszego miasta. Każda ze szkół ponadgimnazjalnych będzie zachęcać do wyboru swojej szkoły. Giełda służy ułatwieniu młodzieży podjęcia istotnych życiowych wyborów dotyczących ich edukacji – powiedział Patryk Mochnacz, dyrektor Zespołu Szkół nr 1.

 

<<Zobacz galerię zdjęć>>