Wojewódzki Konkurs Biblijny

Na początku marca w Zespole Szkół nr 1 odbyły się rejonowe eliminacje XV Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego. W tym roku gimnazjaliści czytali dwa Listy św. Piotra Apostoła oraz List św. Pawła do Rzymian.

Laureaci szkolnych etapów tego konkursu przybyli do Zespołu Szkół nr 1, by zmierzyć się w etapie rejonowym i wybrać spośród siebie tego, który będzie nasz rejon reprezentował w ostatnim – wojewódzkim etapie konkursu, który odbędzie się 7 kwietnia br w Sosnowcu.

Do konkursu przystąpiło 20 uczestników z 8 jastrzębskich gimnazjów. Etap rejonowy został przeprowadzony w formie pisemnego testu.

Po konkursie, aby nieco ostudzić emocje konkursowe, uczestnicy konkursu mogli wziąć udział w części spotkania z Dobromirem „Mak” Makowskim, który gościł w tym dniu w Zespole Szkół nr 1 z programem profilaktycznym „RapPedagogia „

konkurs1

fot. B. Siwiec

 

Po dwóch godzinach, co prawda przyjemnie spędzonego czasu, ale podszytego niepewnością, związaną z konkursem, ogłoszono wyniki:

I miejsce i tym samym stał się reprezentantem naszego rejonu w ostatnim etapie tego konkursu Grzegorz Mirosław z Gimnazjum im. Maryi Wspomożycielki w Zespole Szkół Sióstr Salezjanek, któremu do konkursu pomogła się przygotować s. Małgorzata Grochowska.

II miejsce zajęła Karolina Podeszwa z Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół nr 3, która przygotowywała się do konkursu pod opieką p. Emilii Kaczorowskiej,

III miejsce zajął Marcin Brzózka z Gimnazjum nr 9 w Zespole Szkół nr 11, który przygotowywał się do konkursu pod opieką ks. Tomasza Kocjana.

Nagrody i dyplomy uczestnikom konkursu wręczył Dziekan Dekanatu Jastrzębie-Górne ks. Andrzej Szostek, proboszcz parafii pw. Św. Brata Alberta w Jastrzębiu-Zdroju wraz z p. Beatą Siwiec – doradcą metodycznym nauczania religii w Jastrzębiu-Zdroju.