Jarmark Wielkanocny za nami

Tradycyjne mazurki, babki wielkanocne, wędliny i sery regionalne, wyroby ze skór, a także rękodzieło i bibeloty, to tylko niektóre z produktów goszczących na Jastrzębskim Jarmarku Wielkanocnym, który już po raz drugi odbył się w naszym mieście.

Jarmark Wielkanocny trwał trzy dni. Dla odwiedzających przygotowano wiele atrakcji. Dużą popularnością cieszyły się warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych, podczas których można było sprawdzić swoje umiejętności tworzenia ozdób wielkanocnych z papieru, palmy wielkanocnej czy lepienia z masy solnej.

jarmark wielkanocny

fot. P. Kędzierski

W piątek świąteczne zakupy umilił występ zespołu „Niezapominajki”, a najciekawsze obrzędy wielkanocne z naszego regionu przedstawił zespół „Druga Młodość”. Rozstrzygnięto również konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną.

 

Gotowanie z Michałem Bałazym

fot. P. Kędzierski

Sobota upłynęła pod znakiem gotowania z Michałem Bałazym. Pokaz umiejętności kulinarnych znanego kucharza połączony był z występem kabaretowym w wykonaniu Patryka Gańka i Błażeja Holeksego. Każdy, kto przybył na plac przed kinem Centrum, nie tylko miał okazję przyglądać się jak powstają wielkanocne potrawy, ale również spróbować tradycyjnego barszczu białego. Na zakończenie drugiego dnia jarmarku odwiedzającym stoiska czas umilił występ zespołu „Jastrzymbioki”.

Jarmark Wielkanocny

fot. M. Gucik

Natomiast w niedzielę na scenie przed kinem Centrum wystąpił zespół folklorystyczny BAR. Rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą pisankę wielkanocną, a na zakończenie Jarmarku swój happening zaprezentował teatr MONITORING.

 

Filmową relację z jarmarku możecie obejrzeć poniżej.


<<Zobacz galerię zdjęć>>