Festiwal młodych artystów

Umiejętności recytatorskie i aktorskie podopiecznych placówek specjalnych i integracyjnych mogliśmy podziwiać podczas festiwalu „Wesołe Strofy”. Występy młodych artystów można było zobaczyć 23 marca w kinie Centrum.

Dwunaste już spotkanie było nie tylko okazją do wspólnej zabawy, ale także stanowiło podróż w kosmiczny świat. W tym roku umiejętności recytatorskie i aktorskie zademonstrowało kilkudziesięciu wykonawców. Były scenki rodzajowe, piosenki, wiersze. Na uwagę zasługiwały nie tylko oryginalność i wysoki poziom wykonania, ale też kostiumy i ciekawa scenografia. Impreza miała na celu promocję dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej uczniów niepełnosprawnych oraz integrację dzieci i młodzieży z różnych środowisk. Występy miały formę prezentacji i nie były poddawane ocenie jury.

prezydent miasta

 

Festiwal zorganizowali: Zespół Szkół nr 10 im. ks. prof. J. Tischnera i Miejski Ośrodek Kultury. Imprezie towarzyszyła wystawa prac IV międzyszkolnego konkursu plastycznego „Ilustracja do utworów Ewy Szelburg – Zarembiny”.

kosmonauci

 

<<Zobacz galerię zdjęć>>