Dzień Talentów w przedszkolu

16 marca, w naszym przedszkolu był bardzo emocjonującym dniem. Dużo wcześniej zapowiedziany Dzień Talentów budził wśród dzieci ale i pracowników duży entuzjazm. Podczas przygotowań do tego dnia, w każdej z grup odbywały się rozmowy i głosowania dotyczące talentów które wyłoniły reprezentantów mogących wystąpić podczas Przedszkolnego Festiwalu Talentów.

W związku z tym z grupy I (maluchów), swój talent artystyczny zaprezentowała Ewcia, która mimo swoich niespełna 3 lat ma na koncie niejedno zwycięstwo w konkursach plastycznych. Grupę II reprezentowała Zuzia i Oliwier, którzy zaprezentowali nam swój talent recytatorski. Z grupy III – Kamilka, która zatańczyła dla nas taniec współczesny dzięki czemu rozruszała całą widownię, Wiktoria która w stroju wiosny pięknie o niej zaśpiewała oraz Alicja która od najmłodszych lat pięknie rysuje, koloruje i maluje. Niełatwo było wyłonić spośród wszystkich tylko kilkorga reprezentantów grupy IV. Koniec końców przed widownią zaprezentowała się cała grupa obrazując nam swój talent wokalny, oraz Kamilka i Kubuś którzy zaprezentowali swój talent recytatorski.

Dzień talentów w PP nr 6

fot. arch. PP nr 6

To jeszcze nie był koniec a widownia domagała się więcej więc przyszła kolej na grupę V w której reprezentantami okazali się być: Amelka – z całym wachlarzem talentów (recytatorski, taneczny i plastyczny), Igor z talentem recytatorskim, Oliwia, Patrycja, Ula i Paulinka – talent taneczny, oraz dwie Wiktorie z talentem plastycznym. W grupie VI również wyłoniono kilku reprezentantów. Były to Lenka i Marta z talentem recytatorskim oraz Emilka z talentem wokalnym.

Dzień talentów w PP nr 6

fot. arch. PP nr 6

Kiedy już wszystkie grupy przedstawiły swoich reprezentantów zgodnie wybranych spośród swoich kolegów i koleżanek, nadszedł czas na gościa specjalnego. Na koniec naszego Festiwalu Talentów wystąpiła Kasia – absolwentka naszego przedszkola. To był bardzo ciekawy występ, ponieważ Kasia zaprezentowała swój talent wokalny ale w języku francuskim. Wszyscy słuchali naszego gościa z zapartym tchem.

To był bardzo miło spędzony czas. Mamy nadzieję, że uda nam się go powtórzyć.

 

Nauczyciel Publicznego Przedszkola nr 6 w Jastrzębiu Zdroju – Monika Koszutkowska