Pokaz chemiczny dla przedszkolaków

Dzień 14.03.2016r. naszych przedszkolaków, był dniem niezwykłych zjawisk. Tego dnia przyjął zaproszenie do naszego przedszkola pan Bartosz. Już od progu sali, przedszkolaki nie mogły oderwać oczu od niego i jego niesamowitych pomocy które przyniósł ze sobą.


Pan Bartosz na co dzień jest studentem farmacji. W jego zawodzie nieodzowny jest specjalny strój i przyrządy którymi się posługuje. Jego kitel, czepek, okulary, probówki, pipety i inne akcesoria były dla dzieci zaskoczeniem, jednak szybko okazało się, że to co zamierzał nam pokazać jest jeszcze bardziej niezwykłe.

pokaz chemiczny w pp nr 6

fot. arch. PP nr 6

 

Pokaz który przygotował dla nas nasz gość był dla przedszkolaków jak magia. Dzieci mogły zobaczyć jak przy użyciu octu lub cytryny, woda z czerwonej kapusty zmienia kolor. Inne doświadczenie pokazało, że do nadmuchania balona wcale nie jest potrzebna nasza buzia, ale wystarczy odrobina wody i duża ilość sody. Dzieci nie mogły oderwać oczu od pana Bartosza. Sprawiał, że woda w kranie zmieniała swój zwykły nurt i przyklejała się do balona, że herbata zmieniała kolor.

 

pokaz chemiczny

fot. arch PP nr 6

Nie sposób opisać wszystkich doświadczeń prezentowanych przez pana Bartosza. Z całą pewnością jednak przedszkolaki były zachwycone i mogły się dzięki niemu dużo nauczyć.

 

Nauczyciel Publicznego Przedszkola nr 6 w Jastrzębiu Zdroju – Monika Koszutkowska