Eksperymenty w przedszkolu

Dzień 14 marca była dla przedszkolaków z PP 6 dniem niezwykłych zjawisk. Tego dnia przyjął zaproszenie do naszego przedszkola pan Bartosz. Już od progu sali, przedszkolaki nie mogły oderwać oczu od niego i jego niesamowitych pomocy, które przyniósł ze sobą.

Pan Bartosz na co dzień jest studentem farmacji. W jego zawodzie nieodzowny jest specjalny strój i przyrządy którymi się posługuje. Jego kitel, czepek, okulary, probówki, pipety i inne akcesoria były dla dzieci zaskoczeniem, jednak szybko okazało się, że to co zamierzał nam pokazać jest jeszcze bardziej niezwykłe.

Pokaz który przygotował dla nas nasz gość był dla przedszkolaków jak magia. Dzieci mogły zobaczyć jak przy użyciu octu lub cytryny, woda z czerwonej kapusty zmienia kolor. Inne doświadczenie pokazało, że do nadmuchania balona wcale nie jest potrzebna nasza buzia, ale wystarczy odrobina wody i duża ilość sody. Dzieci nie mogły oderwać oczu od pana Bartosza. Sprawiał, że woda w kranie zmieniała swój zwykły nurt i przyklejała się do balonu, że herbata zmieniała kolor.

 

Monika Koszutkowska