Koncert Bajkowych Piosenek

W Zespole Szkół nr 6 wszyscy już przyzwyczaili się do widoku dzieci z przedszkoli czy szkół podstawowych, bo często organizowane są dla nich rozmaite zajęcia w pracowniach. Jednak 31 marca miało miejsce zdarzenie inne – nigdy jeszcze mury szkoły nie gościły w jednym dniu tak dużej ilości dzieci, z tak wielu różnych placówek, w tak bajkowej scenerii i radosnym nastroju.

Powodem był zorganizowany dla dzieci z jastrzębskich przedszkoli i szkół podstawowych „Koncert Bajkowych Piosenek”. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Kreatywnych Nauczycieli przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój. Podczas koncertu dzieci miały okazję nie tyle wysłuchać, co bawić się do znanych piosenek z bajek dla najmłodszych. Specjalnie dla nich wystąpiły Minionki, Pocahontaz, Merida, Elza i inni. Na scenie w role bajkowych postaci wcielili się uczniowie Zespołu Szkół nr 6, którzy byli laureatami konkursu na bajkową piosenkę.

IMG_4407

Podczas koncertu rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Mój Ulubiony Bohater Bajkowy”. Przyznano po trzy równorzędne nagrody w dwóch kategoriach – przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej. Dzieci otrzymały nagrody rzeczowe w postaci gier edukacyjnych.

 

Laureatami wśród przedszkolaków zostali: Oliwia Chojnacka z PP nr 26, Adrian Kaczmarczyk z PP nr 26 i z Zespołu Szkół nr 10 Bartłomiej Marek. W kategorii szkół podstawowych (klasy 1-3) nagrodami wyróżniono: Maję Błachut z SP nr 19, Katarzynę Skirtun z SP 21 oraz Kacpra Janeckiego z SP 15.

IMG_4424

Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac z wielu placówek z Jastrzębia-Zdroju i okolic. Ilość prac i ich poziom przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów –  jury miało ciężki orzech do zgryzienia, wyłaniając laureatów. Jednomyślność była w jednej kwestii – niestety nie wszystkie dzieci można było nagrodzić, ale wszystkie dzieci były zwycięzcami tego konkursu. Patrząc jednak na zadowolone miny maluchów, ich radosne buzie, uniesione ręce do klaskania, żywiołowe reakcje na proponowane zabawy można sądzić, że najlepszą nagrodą dla nich był sam udział w przygotowanym specjalnie dla nich koncercie.