Jazzowy kwiecień w Jastrzębiu!

Od 8 do 30 kwietnia w Jastrzębiu-Zdroju królować będzie jazz w najróżniejszych odsłonach. Wszystko z okazji Międzynarodowych Dni Jazzu, które w naszym mieście po raz trzeci przybiorą formę wydarzenia pt. „JAZZtrzębie 2016”.

W tym roku oferta artystyczna została poszerzona o wiele interesujących wydarzeń . Podczas tegorocznych obchodów Międzynarodowych Dni Jazzu wystąpią muzycy z Singapuru, Chin, Meksyku, Hiszpanii i Polski. Odbędzie się także wystawa fotografii jazzowej, prezentacje instrumentów Dalekiego Wschodu, giełda płyt jazzowych, pokaz tańca jazzowego, wykład z historii jazzu oraz przede wszystkim wiele koncertów. Całą imprezę zwieńczy tradycyjne już jam session. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Harmonicznego Chaosu przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną, Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz Kompleksem Dąbrówka.

Dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia, które finansowane jest ze środków budżetowych miasta Jastrzębie-Zdrój jest muzyk jazzowy Przemysław Strączek.

Szczegółowy plan imprezy znaleźć można na plakacie, a najświeższe informacje na profilu JAZZtrzębie w serwisie Facebook.

 

JAZZstrzebie_2016_plakat