GKS zwycięża u siebie

W rozegranym w sobotnie popołudnie spotkaniu 20. kolejki III ligi śląsko-opolskiej piłkarze GKS Jastrzębie pokonali na Stadionie Miejskim w meczu o przysłowiowe sześć punktów LKS Bełk 2:1.

Decydujący o losach pojedynku okazał się ostatni kwadrans pierwszej odsłony, w którym w odstępie kilkudziesięciu sekund podopieczni Grzegorza Łukasika zdobyli dwa gole. Najpierw z bliska akcję kolegów wykończył Wojciech Caniboł, ale szczególnej urody było trafienie Kamila Jadacha.

Po przerwie do ataku ruszyli goście, którym „pomogła” niefrasobliwość Oskara Mazurkiewicza. Młody obrońca musiał zejść z murawy już w 54. minucie po drugiej żółtej kartce, w efekcie czego gospodarze do końca zmuszeni byli grać w dziesiątkę. Zwycięstwo udało się dowieźć do końca, choć już w doliczonym czasie gry kontaktowego gola zapisał na swoje konto Łukasz Winkler.
GKS 1962 Jastrzębie – LKS Bełk 2:1 (2:0)
1:0 –  Caniboł (34 min.)
2:0 –  Jadach   (36 min.)
2:1 –  Winkler  (90 min)

GKS Jastrzębie: Drazik – Kulawiak, Łyżwa, Szymura, Mazurkiewicz – Tront, Musioł (60. Gorzała), Jadach (60. Zajączkowski), Weis – Caniboł (90. Kocerba), Szczepan (74. Szczęch).

LKS Bełk: Mazur – D. Semeniuk, Wrana, Kaczmarczyk, Stryczek (60. Duda) – Rasek (74. B. Semeniuk), Najdyszak, Dymowski, Olczak – Winkler, Bysiec.