Jastrzębski Węgiel będzie bronił 7. miejsca

Mimo porażki w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego na siódmym miejscu zakończyli fazę zasadniczą rozgrywek PlusLigi zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. Tym samym powalczą o obronę tego miejsca z ekipą Politechniki Warszawskiej.

Tegoroczny sezon najwyższej siatkarskiej klasy rozgrywkowej w kraju różni się nieco od ostatnich lat, bowiem faza play-off przybrała całkiem nową, skróconą odsłonę. O mistrzostwo walczyć więc będą zwycięzca rundy zasadniczej – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Asseco Resovia Rzeszów, o brązowe medale drużyny z miejsca trzeciego i czwartego (PGE Skra Bełchatów – Lotos Trefl Gdańsk) itd. Jastrzębski Węgiel po wyjazdowej porażce z drużyną Cerradu Czarnych Radom 0:3 przed spotkaniem ostatniej kolejki PlusLigi z Effectorem Kielce stracił szanse na walkę o piąte miejsce. Jastrzębianie by obronić wywalczoną w ciągu całego sezonu siódmą lokatę będą więc musieli wyjść zwycięsko z batalii z Politechniką Warszawską. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw a spotkania zaplanowano na 16 kwietnia (w Warszawie) oraz 24 i ewentualnie 25 kwietnia (w Jastrzębiu-Zdroju).

Ostatni raz gracze Jastrzębskiego smak zwycięstwa zaznali w Bydgoszczy na początku marca, później niestety przegrywali cztery mecze z rzędu, a porażki z sąsiadami w tabeli – ekipami Cuprum Lubin, Politechniką Warszawską oraz drużyną z Radomia miały decydujący wpływ na fakt, że Jastrzębski nie wywalczy w tym roku miejsca wyższego niż siódme.

Wczorajsze spotkanie z Effectorem Kielce nie mogło zmienić już nic w położeniu naszej drużyny. Podopieczni Marka Lebedewa po raz 11. w sezonie kończyli mecz tie-breakiem, w którym niestety ponieśli piątą porażkę z rzędu w PlusLidze.

 

Jastrzębski Węgiel – Effector Kielce 2:3 (23:25, 25:21, 15:25, 25:17, 14:16)

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Masny, De Rocco, Van Lankvelt, Sobala, Hain, Popiwczak (libero) oraz Mihułka (libero), Formela, Bachmatiuk, Strzeżek, Szafranowicz, Boruch

 

Effector Kielce: Jungiewicz, Kędzierski, Stolc, Takvam, Buchowski, Bieniek, Sobczak (libero) oraz Maćkowiak, Vitiuk, Biniek, Orobko, Więckowski, Gontarewicz