Kolejny sukces młodzieży Jastrzębskiego Węgla

Fantastyczne wieści napłynęły do nas z Leżajska, gdzie od środy był rozgrywany turniej finałowy o mistrzostwo Polski juniorów. W stawce ośmiu najlepszych drużyn w kraju była również ekipa juniorska z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Nasz zespół trafił do grupy II, w której rywalizował z UMKS MOS Wola Warszawa, Treflem Gdańsk SA oraz EKS Skrą Bełchatów. Grupę I tworzyły: Exact Systems Norwid Częstochowa, BKS Chemik Bydgoszcz, AKS V LO Rzeszów oraz MKS MDK Warszawa.

Zespół naszych akademików prowadzony przez trenera Jarosława Kubiaka pewnie przemknął przez fazę grupową turnieju i z kompletem sześciu punktów awansował do sobotniego półfinału. W nim nasi juniorzy nie dali szans drużynie MKS MDK Warszawa i po trzysetowym pojedynku wywalczyli sobie „przepustkę” do wielkiego finału MP.

W niedzielnym finale jastrzębianom przyszło zmierzyć się z również niepokonanymi jak dotąd w turnieju rzeszowianami. Niestety dla nas, rywale zagrali bardzo spotkanie i zdecydowanie rozstrzygnęli je na swoją korzyść. Tym samym to młodzi resoviacy wywalczyli mistrzostwo Polski, zaś naszej drużynie przypadły srebrne medale. Jeden z zawodników naszego zespołu, Bartosz Kwolek otrzymał nagrodę indywidualną dla najlepszego przyjmującego mistrzostw Polski.

Warto podkreślić fakt, że juniorzy Jastrzębskiego Węgla wystąpili w finale MP po raz drugi z rzędu! Wprawdzie wywalczonego przed rokiem w Częstochowie tytułu nie zdołali obronić, ale wicemistrzostwo kraju również zasługuje na ogromne słowa uznania.

W obecnym sezonie jest to kolejny – po młodzieżowym mistrzostwie Polski, czyli złocie Młodej Ligi – medal wywalczony przez Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla. Brawo młodzież! Brawo sztab szkoleniowy!

 

Skład zespołu juniorów na finał MP: Piotr Trzeciak, Radosław Gil, Mariusz Magnuszewski, Szymon Bereza, Dominik Musielak, Bartosz Makoś, Bartosz Kwolek, Mateusz Kukulski, Marcin Ernastowicz, Robert Predecki, Karol Redyk, Mikołaj Szewczyk, Paweł Żeliński, Jakub Turski, Bartłomiej Kuryło, Patryk Niemiec, Robert Lejawa.

 

Klasyfikacja końcowa turnieju finałowego MP:  1. AKS V LO Rzeszów, 2. Jastrzębski Węgiel, 3. UMKS MOS Wola Warszawa, 4. MKS MDK Warszawa, 5. BKS Chemik Bydgoszcz, 6. Trefl Gdańsk SA, 7. Exact Systems Norwid Częstochowa, 8. EKS Skra Bełchatów.

 

Komplet wyników Jastrzębskiego Węgla w turnieju finałowym w Leżajsku:

Jastrzębski Węgiel – EKS Skra Bełchatów 3:0 (25:20, 25:15, 25:21)

Jastrzębski Węgiel – MOS Wola Warszawa 3:1 (18:25, 25:15, 28:26, 25:21)

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:1 (24:26, 25:23, 23:25, 24:26)

Półfinał: Jastrzębski Węgiel – MKS MDK Warszawa 3:0 (25:23, 25:17, 25:12)

Finał: Jastrzębski Węgiel – AKS V LO Rzeszów 0:3 (17:25, 21:25, 23:25)

 

fot. www.vispolska.pl