Z notatnika strażnika  – pobicie, włamanie, pijana nastolatka

Interwencje podejmowane dzięki zgłoszeniom mieszkańców stanowią ważną część pracy strażników miejskich, jednak patrolowanie miasta przez strażników w formie patroli pieszych bądź zmotoryzowanych również pozwala na ujawnianie niepożądanych zdarzeń.

Z ostatnich działań z pewnością na uwagę zasługują te podjęte na ul. Gołębiej. Właśnie tam strażnicy zauważyli grupkę osób bezdomnych, tworzących na swoje potrzeby obozowisko „pod chmurką”. Oprócz znanych z wcześniej podejmowanych działań z udziałem osób bezdomnych mężczyzn, na miejscu przebywała także nastolatka, która oświadczyła, iż jest osobą pełnoletnią. Jak jednak wykazały przeprowadzone czynności, dziewczyna wprowadziła w błąd funkcjonariuszy nie tylko co do wieku – miała tylko czternaście lat – ale także wymyśliła pozostałe dane osobowe. Co więcej znajdywała się pod wyraźnym wpływem alkoholu, który jak oświadczyła, nie pochodzi ze sklepu, a zakupiony został przez jednego z niedawno poznanych kompanów. W związku z możliwością zagrożenia zdrowia, nieletnia już pod opieką powiadomionej matki, została przewieziona na badania do WSS nr 2.

Z kolei w trakcie patrolu os. A. Bożka Strażnicy Miejscy zauważyli przy ul. Podhalańskiej mężczyznę trzymającego się za zakrwawioną twarz. Po udzieleniu niezbędnej pierwszej pomocy okazało się, że został on pobity przez kolegę. Poszkodowany został zabrany przez przybyły na miejsce zespół ratowników medycznych do WSS2, trwają też czynności wyjaśniające.

Włamanie o którym mowa w tytule miało miejsce na ul. Wrocławskiej. Około godz. 3.25 w nocy patrolujący ten rejon strażnicy zauważyli ślady włamania do kiosku Ruch. Niestety sprawców czynu nie było już na miejscu ale zabezpieczone materiały z pewnością ułatwią zidentyfikowanie sprawców.Sprawę prowadzi KMP.