GKS 1962 Jastrzębie wygrywa okręgowy finał PP

GKS 1962 Jastrzębie zwyciężył w meczu pucharowym z LKS-em Bełk 1:0 i tym samym zdobył Puchar Polski podokręgu Rybnik. W kolejnej rundzie Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego ZPN piłkarze GKS-u otrzymali wolny los.

W 19. minucie wreszcie przebudzili się nasi zawodnicy i od razu wyszli na prowadzenie. Łobaczewskiego pokonał strzałem z ośmiu metrów pod poprzeczkę Daniel Szczepan. Dwie minuty później przyjezdni powinni zdobyć wyrównującą bramkę. Pod linią boczną Dawid Łyżwa w prosty sposób dał sobie zabrać piłkę, z którą w pole karne pognał Olczak, a Łyżwa, próbując ratować sytuację faulował Łyżwa i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Piotr Bysiec, jednak jego intencję wyczuł Jakub Świerczek i zatrzymał piłkę!

Pięć minut później dobrą sytuację zmarnował Dudziński, który niepilnowany uderzał głową piłkę wysoko nad bramką. Nasi piłkarze osiągnęli zdecydowaną przewagę i często gościli pod bramką LKS-u, jednak mimo kilku okazji, m. in. Szczepana czy Dudzińskiego, wynik nie uległ zmianie. W 40. minucie drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną obejrzał Piotr Bysiec i drużyna z Bełku musiała kończyć mecz w dziesiątkę.

Druga połowa nie była wielkim widowiskiem. Pierwszą groźną sytuację stworzyli goście w 58. minucie, a głową po rzucie rożnym uderzał Krzystała, lecz Świerczek świetnie sparował piłkę. W odpowiedzi dynamiczną akcją popisał się Szczęch, ale niestety piłka po jego uderzeniu z kilkunastu metrów odbiła się od słupka.

Na kolejną godną odnotowania akcję trzeba było czekać aż do 79 minuty. Wtedy to ponownie dobrze interweniował Świerczek po uderzeniu Olczaka. Kilkadziesiąt sekund później powinno być 2:0. Z lewej strony dośrodkowywał Jadach, a na bramkę LKS-u głową uderzał Dudziński, jednak Łobaczewski intuicyjnie odbił piłkę, która trafiła do Szczepana, jednak jego dobitkę na linii bramkowej zatrzymał bramkarz gości.

W końcówce spotkania nasi zawodnicy spokojnie kontrolowali przebieg gry i podobnie jak w pierwszej połowie, stworzyli kilka niezłych sytuacji do zdobycia bramki, ale ani Jadach, ani Dudziński nie zdołali umieścić piłki w bramce i ostatecznie spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem naszych zawodników.

GKS 1962 Jastrzębie – LKS Bełk 1:0 (1:0)
1:0 – Szczepan (19 min.)

GKS 1962 Jastrzębie: Świerczek – Zajączkowski, Łyżwa, Szymura, Kocerba (66. Mazurkiewicz), Szczepan, Ali, Musioł (55. Weis), Szczęch, Dudziński, Caniboł (55. Jadach).

LKS Bełk: Łobaczewski – Semeniuk D., Wybierek, Krzystała, Groborz, Semeniuk B. (77. Kaczmarczyk), Dymowski (46. Rasek), Naidyshak (46. Grzech), Duda (64. Winkler), Olczak, Byciec.