Dzień Ziemi na sportowo

Dzień 22 kwietnia od wielu lat obchodzony jest jako Dzień Ziemi. Tradycją naszego przedszkola stały się też dni sportowe w różnych porach roku. Więc jak świętować, to na sportowo.

Dzień Ziemi został ustanowiony w Stanach Zjednoczonych wiele lat temu. W naszym kraju również pamiętamy o tym, że Ziemię i jej dobra należy szanować. Przedszkolaki wszystkich grup z Publicznego Przedszkola nr 2 zebrały się w tym dniu, aby radośnie i w ruchu obchodzić zarówno Wiosenny Dzień Sportowy, jak i święto naszej planety. W holu przedszkolnym zebrały się wszystkie dzieci i panie w kolorach: żółtym, zielonym, niebieskim. Przypominały one nie tylko słońce, zieleń i wodę, ale również konieczność segregowania śmieci. Po wyjściu do ogrodu przedszkolnego obchody uroczyście rozpoczął taniec zielonych listków i promyków słońca. Po nim każda z grup miała do przejścia przygotowany z surowców wtórnych, tor przeszkód. Był więc unihokej z butelką plastikową, slalom z butelką w łyżce, skoki z butelką, rzut puszką do celu, tunel dla butelki, zabawy z kolorowymi nakrętkami a na koniec rzut kulą papierową do celu. Radości było wiele zwłaszcza, że pogoda dopisała.

Na zakończenie dzieci odtańczyły i zaśpiewały piosenkę o leśnych duszkach, które mają wiele do sprzątania. Po piosence okazało się, że przedszkolaki również muszą posprzątać, bo w całym ogrodzie było wiele pozostawionych po torze przeszkód surowców wtórnych. Każda grupa otrzymała worek w kolorze, w jakim przyszła ubrana i szybko doprowadziliśmy ogród do czystości – jak leśne duszki.
inf. nad. Izabela Gardziejewska, PP2