Wystawa jastrzębskich artystów

„Szydełkiem i dłutem – (prze)trwamy” to tytuł nowej wystawy, którą będzie można zobaczyć w Galerii Historii Miasta. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną koronki Małgorzaty Soremskiej oraz rzeźby Jerzego Soremskiego. Wernisaż wystawy już 27 kwietnia.

Wystawa będzie doskonałą okazją do pokazania twórczości jastrzębskich artystów, będących jednocześnie małżeństwem. Pani Małgorzata i pan Jerzy jako jedyni do tej pory jastrzębianie należą od 1999 r. do prestiżowego Stowarzyszenia Twórców Ludowych, które skupia i reprezentuje twórców ludowych z całej Polski oraz pielęgnuje i popularyzuje tradycje rodzimej kultury ludowej. Wystawa ma formę retrospektywy i ukazuje niepowtarzalny styl, który cechuje artystów, wielokrotnie nagradzanych w konkursach oraz biorących udział w plenerach artystycznych i jarmarkach ludowych.

Na ekspozycji zobaczyć będzie można kilkanaście form koronkowych wykonanych przez panią Małgorzatę, m.in.: bieżniki, obrusy, serwety, dekoracje oraz kilkadziesiąt rzeźb pana Jerzego różnych gabarytów, wykonanych w różnorodnych materiałach m.in. drewnie i kamieniu. Także tematykę rzeźb cechuje brak monotonii.

Wernisaż odbędzie się w najbliższą środę 27 kwietnia o godz. 17.00. Wystawę będzie można oglądać do 22 czerwca. Galeria Historii Miasta mieści się w Parku Zdrojowym przy ul. Witczaka 4 i czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.30. Wstęp jest bezpłatny.