Za nami Młodzieżowa Liga Biegowa

VI edycja Grand Prix Młodzieżowej Ligi Biegowej została rozstrzygnięta. W czterech biegach: Witaj Szkoło, Niepodległości, Papieskim oraz Finałowym odnotowano około 1600 osobostartów. Punkty zdobyło 314 uczniów. W rywalizacji wzięło udział dziesięć szkół podstawowych, dziesięć gimnazjów i siedem szkół ponadgimnazjalnych z Jastrzębia-Zdroju, Kończyc Małych, Wodzisławia i Pawłowic.

Swoje kategorie wiekowe zdominowali: Klaudia Liberda (SP 14), Maksymilian Kurpis (SP 10) oraz Joanna Paraluk (ZS 6), którzy zwyciężyli we wszystkich czterech biegach zdobywając komplet 100 punktów.

Kolejnymi zwycięzcami zostali: Oliwia Kutyła (SP 10), Filip Przybułek (SP 10), Dominika Szulik (G 12), Kamil Swalski (G 9) oraz Jarosław Borgiel (ZS 6).

Klasyfikacje drużynowe wygrali: Szkoła Podstawowa nr 10, Gimnazjum nr 11 oraz Zespół Szkół nr 6.