Udana impreza w stylu PRL

Na scenie Beatlesi, słynna „Syrenka” zaparkowana nieopodal kiosku „Ruchu”, a w rytm dźwięków wygrywanych przez orkiestrę dętą maszeruje pierwszomajowy pochód. Tak Święto Pracy wyglądało w naszym mieście.

To oczywiście wspomnienie dawnych czasów, które w formie tematycznej imprezy jastrzębianie zastali na placu przy kinie Centrum. II Piknik w PRL-u przyciągnął prawdziwe tłumy mieszkańców. Imprezę otworzyła orkiestra dęta „Zofiówka” wraz z aktorami Teatru Monitoring, którzy zainscenizowali pierwszomajowy pochód ze sztandarami i hasłami propagandowymi. W międzyczasie każdy z przybyłych mógł wybrać się w przejażdżkę zabytkowym „ogórkiem”, a także innymi zabytkowymi samochodami, które zaparkowały przy scenie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się Syrena, Fiat 125p oraz czerwony Żuk pod szyldem „Czarnego Jastrzębia”.

DSC_3961DSC_4024

 

 

 

 

 

 

Na scenie pojawili się także wspomniani polscy beatelsi, czyli zespół The Postman z Polkowic, który wykonał największe przeboje słynnych muzyków z Liverpoolu. Gwiazdą wieczoru był zespół Banda i Wanda. Charyzmatyczna wokalistka Wanda Kwietniewska wykonała wraz z muzykami swoje największe przeboje m.in. „Nie będę Julią”, „Siedem życzeń” czy „Hi-Fi”.

DSC_4174  DSC_4113

fot. Maciej Gucik