Najlepsi kadeci w Polsce!

Ciąg dalszy znakomitych informacji związanych z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla w tym sezonie. Po złotym medalu młodzieżowych mistrzostw Polski (Młoda Liga) i srebrnym medalu mistrzostw Polski juniorów, w niedzielę w pomorskim Człuchowie złoty medal mistrzostw kraju wywalczyli nasi kadeci!

Sukces w tej kategorii wiekowej nie przyszedł naszym akademikom łatwo. W turnieju finałowym z udziałem ośmiu najlepszych zespołów w Polsce w wyniku losowania trafili oni do grupy II, a ich rywalami byli: AKS V LO Rzeszów, Trefl Gdańsk SA oraz Wifama Szkoła Gortata Łódź.

Nasi kadeci rozpoczęli zawody od porażki z Treflem Gdańsk 2:3. Czwartkowy mecz z Wifamą Łódź był więc tym z gatunku o pozostanie w walce o strefę medalową. Podopieczni trenera Jarosława Kubiaka wytrzymali jednak „ciśnienie” i pokonali rywali.

W piątkowym spotkaniu o wejście do najlepszej czwórki w kraju nasi akademicy wygrali z niepokonanymi do tego momentu w turnieju kadetami z AKS V LO Rzeszów 3:2, pieczętując w ten sposób awans do półfinału mistrzostw Polski.

W sobotnim półfinale jastrzębianie wygrali 3:1 z Chemikiem Bydgoszcz, który z kompletem punktów wygrał zmagania w grupie A. W wielkim finale na naszych akademików czekał AKS V LO Rzeszów, który w półfinale pokonał Maraton Świnoujście 3:1.

Kluczową konfrontację turnieju kadeci Jastrzębskiego Węgla rozegrali po mistrzowsku, rozstrzygając ją w trzech setach (25:22, 25:23, 25:20). Tym samym zostali najlepszą drużyną w kraju, poprawiając wynik sprzed roku, kiedy zakończyli rywalizację z brązowymi medalami.

Skład zespołu kadetów: Adrian Hołdys, Patryk Czyrniański, Sebastian Bartecki, Igor Oziabło, Dawid Nabiałczyk, Marcin Kukulski, Karol Gdowski, Artur Błażej, Damian Czetowicz, Wojciech Kraj, Maciej Trociński, Jakub Bąk, Paweł Mazurczak, Oskar Citak, Szymon Makuch, Jakub Myszka.

Klasyfikacja końcowa turnieju finałowego MP: 1. Jastrzębski Węgiel, 2. AKS V LO Rzeszów, 3. MMKS Maraton LPG-Świnoujście, 4. BKS Chemik Bydgoszcz, 5. Trefl Gdańsk SA, 6. KS Metro Warszawa, 7. Wifama Szkoła Gortata Łódź, 8. EKS Skra Bełchatów.

 

fot. www.vispolska.pl