Świętowali  strażacy

W piątek w naszym mieście obchodzono Dzień Strażaka. Jastrzębskie uroczystości rozpoczęła Msza św., która została odprawiona w kościele pw. Podwyższenia Świętego Krzyża. Po Mszy, korowód prowadzony przez orkiestrę dętą przemaszerował przed siedzibę Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Następnie jak co roku na placu apelowym odbyła się uroczysta musztra, podczas której wręczone zostały akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia dla strażaków i osób zasłużonych dla ochrony przeciwpożarowej.

Dzisiejszy dzień jest okazją by podziękować wszystkim, którzy służą społeczeństwu i dają nam poczucie bezpieczeństwa. To właśnie Wasz zawód, jest zawodem największego zaufania. Chciałam podziękować za Wasze oddanie, za każdy dzień poświęcony nam mieszkańcom, po to abyśmy mogli czuć się bezpiecznie. Z tej okazji życzę, aby każdy wyjazd był szczęśliwy, aby udanych akcji było jak najwięcej – podkreśliła Anna Hetman, prezydent miasta.

święto straży pożarnej

fot. K. Abrahamczyk

Obchodom przyglądały się dzieci z pobliskich przedszkoli, które co roku odwiedzają strażaków w dniu ich święta. Podczas uroczystości nie zabrakło również pokazu umiejętności strażackich.

 

<<Zobacz galerię zdjęć>>