Kolejne sukcesy KS Nautilus

Reprezentanci klubu sportowego Nautilus Jastrzębie wrócili z Pucharu Polski w Chodzieży. W drugiej edycji tego pucharu zawodnicy zdobyli zespołowo III miejsce.

Cała drużyna spisała się na medal, wywalczyła wiele pozycji medalowych, padło kilka rekordów Polski, rekordy klubu, jak i rekordy życiowe wielu zawodników.

W najmłodszej kategorii E (do 11 lat) Jakub Szajter zwyciężył w klasyfikacji generalnej, zdobył pierwsze miejsce, ustanawiając trzy rekordy życiowe. Jego kolega, Jakub Pelaczyk poradził sobie dobrze, na dystansie 50 m PP oraz 100 m PP zajął trzecią lokatę.

Dziewczęta w tej samej kategorii wiekowej były nie do pokonania w swoich konkurencjach. Sonia Kiliszewska we wspaniałym wyścigu na 100 m PP zdobyła złoty medal, natomiast w pozostałych swoich startach zdobywała trzecie pozycje oraz wysokie punkty dla klubu. Tatiana Oszkiel rewelacyjnie popłynęła na dystansie 25 m PW zdobywając drugie miejsce.

W kategorii D chłopców nasi zawodnicy również pokazali wysoką formę. Hubert Dyrszka trzykrotnie stawał na podium. Filip Giba zajął trzecią lokatę na podium w konkurencji 200 m BF, a Łukasz Majda bardzo ładnie zaprezentował się, pomimo tego, że w ostatnim okresie przechodził ciężką kontuzję złamania ręki. W tej samej kategorii dziewcząt Emilia Pacyna trzykrotnie zdobywała złoty medal, w konkurencjach na 50 m , 100 m i 200 m BF. Bardzo dobrze popłynęła Wiktoria Oszkiel, która w konkurencjach 25 m PW oraz 400 m PP zdobyła pierwsze miejsce, natomiast w konkurencji 50 m PP uzyskała trzecie lokatę. Magdalena Gorys na swoim koronnym dystansie 50 m PP wywalczyła srebrny medal.

W kategorii C chłopców z dobrej strony pokazał się Jakub Kosmowski i Rafał Granat. Kuba zajął pierwsze miejsca na dystansach 50 m PW oraz 50 m PP a na dystansie 100 m PP drugie miejsce. Rafał Granat również był w dobrej formie i na dystansie 50 m PW wywalczył srebrny medal, natomiast w konkurencjach 50 m BF i 200 m BF napływał brązowe medale.

W kategorii C dziewcząt nie było się czego obawiać. Zuzanna Rzepka dwukrotnie poprawiła rekord Polski, najpierw w konkurencji 50 m PP z wynikiem 0:19,05 , natomiast deklasacja była w wyścigu na 100 m PP, gdzie ponownie poprawiła rekord Polski uzyskując wynik 42,23 jednocześnie napływała najlepszy wynik na tych zawodach i tym samym odnotowała zwycięstwo w klasyfikacji wielobojowej. W tej samej kategorii wiekowej w punktacji wielobojowej na trzecim miejscu uplasowała się Klaudia Gorys, która na 50 m BF była trzecia, natomiast na 100 i 200 BF nie dała się pokonać i pokazała klasę Nautilusa zajmując pierwszą lokatę. Klaudia na dystansie 200 m BF poprawiła rekord klubu, który był w posiadaniu jakże utytułowanej Amelii Pisarczyk, a więc Amelia Pisarczyk w tym momencie odchodzi lekko w cień, a na czoło stawki wychodzi Klaudia Gorys. Nie można też zapomnieć o Martynie Gajór, która dobrze napływała w konkurencji 100 m PW uzyskując trzecie miejsce, jak również nie dała się pokonać na dystansie 100 m PP. Stefania Kiliszewska dobrze poradziła sobie na dystansie 50 m PW, gdzie z czasem 0:21,70 ustanowiła swój rekord życiowy zajmując jednocześnie trzecią lokatę. Na dystansie 50 m PP otarła się o podium zajmując czwartą pozycję.

W kategorii B dziewcząt Oliwia Leoniuk praktycznie w każdej konkurencji, w której startowała zdobyła medal, złoty krążek uzyskała na dystansie 50 m PW. Bartek Giba poprawił rekord Klubu na 100m BF z czasem 0:46,80. Ten wynik jest warty uznania i jeżeli tak dalej pójdzie to Bartłomiej Giba da o osobie znać na zbliżających się niebawem Mistrzostwach Polski. Wielkie słowa uznania należą się seniorom. Adrian Michalak, który w ostatnim momencie uzupełnił skład i w związku z tym klub mógł wystawić zespoły sztafetowe, zaprezentował się z jak najlepszej strony, punktował i był trzeci na 100 m PP. Aleksandra Kasperek była pierwsza na dystansie 50 m PW uzyskując czas 20,65.

Bardzo dobrze wypadły wyścigi sztafetowe. Juniorzy (Jakub Szajter, Jakub Pekaczyk, Łukasz Majda, Hubert Dyrszka) na dystansie 4x50m PP zajęli trzecią lokatę ,a w tym samym składzie na dystansie 4x50m Bf zajęli drugą lokatę. Juniorki (Wiktoria Oszkiel, Tatiana Oszkiel, Sonia Kiliszewska, Magdalena Gorys) na dystansie 4x50m PP zajęły drugą pozycję, natomiast  w rywalizacji dziewcząt w bi-finsach ekipie (Wiktoria Oszkiel, Tatiana Oszkiel, Sonia Kiliszewska, Emilia Pacyna) przydarzyła się dyskwalifikacja.

Sztafeta mężczyzn (Jakub Kosmowski, Rafał Granat, Bartłomiej Giba, Adrian Michalak) na dystansach 4x50m PP i 4x 50m Bf zajęła trzecią pozycję. Sztafeta kobiet (Martyna Gajór, Zuzanna Rzepka, Klaudia Gorys, Aleksandra Kasperek) na dystansie 4x50m PP zajęła drugą pozycję. Sztafeta kobiet (Martna Gajór, Zuzanna Rzepka, Stefania Kiliszewska, Klaudia Gorys) na dystansie 4×50 m Bf zajęła drugą pozycję.