Wojciech Zawioła gościem biblioteki

Mariusz Czerkawski to idealny rozmówca, z kolei do Roberta Lewandowskiego trudno dotrzeć – opowiadał o bohaterach swoich książek Wojciech Zawioła, sportowy dziennikarz telewizyjny. 10 maja był on gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej. Spotkanie autorskie z Wojciechem Zawiołą odbyło się w ramach XIII Tygodnia Bibliotek.

Wojciech Zawioła jest dziennikarzem sportowym, autorem wywiadu rzeki z Mariuszem Czerkawskim „Życie na lodzie” oraz biografii Roberta Lewandowskiego „Pogromca Realu”, a także powieści „ Jest takie miejsce” oraz „Szukaj mnie”. Jego nazwisko kojarzy się właśnie głównie ze sportem, więc fakt przelania na papier fascynującej historii życia znakomitego polskiego hokeisty Mariusza Czerkawskiego czy wielkiego talentu piłkarskiego Roberta Lewandowskiego był naturalną konsekwencją wykonywanego przez niego zawodu. Jednak dziennikarz nc+, TVN24 i TVN zaskoczył wszystkich talentem literackim, wydając najpierw debiutancką powieść „Jest takie miejsce”, a następnie książkę „Szukaj mnie”.

wojciech_zawioła3

Historia, którą opisuję w książce „Jest takie miejsce” rozpoczyna się w czasie Powstania Warszawskiego, ale nie jest to literatura faktu, a powieść o miłości. Zawsze fascynowały mnie pary 70-letnie czy 80-letnie, które spacerując po parku trzymają się za rękę i widać, że wciąż coś je łączy. I taką parę sobie wymyśliłem – opowiadał Wojciech Zawioła.

wojciech_zawioła2

Następnie na półki księgarń trafiła kolejna powieść Wojciecha Zawioły – „Szukaj mnie”. Gość jastrzębskiej biblioteki zdradził też, że w lipcu odbędzie się premiera jego najnowszej książki, bohaterem której będzie polski żeglarz Karol Jabłoński.