Harcerze z wizytą w przedszkolu

Pogoda wskazywała, że może będzie deszcz, ale 12.05.2016 przyjechali harcerze i przegonili wiatr, i chmury. Zorganizowali przedszkolakom z Publicznego Przedszkola nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju ognisko!


Najpierw były przygotowania, a potem przyjechała druhna Dagmara, która zanim zaprosiła do smażenia kiełbasek, bawiła się z przedszkolakami w znane, wesołe zabawy w kole i nie tylko. Były więc: zabawa „Wiewiórki z dziupli”, „Micziganka”, było opowiadanie o życiu harcerzy i zuchów, były też harcerskie piosenki. Potem przyszła kolej na rozpalenie ogniska. Pomagały w tym Słoneczka, które przed przyjazdem druhny nazbierały do ogniska patyków. Dla niektórych przedszkolaków takie pieczenie kiełbasek było nowością, dlatego niektórym trzeba było pomóc (na szczęście tym zajmowały się oprócz druhny i pani jeszcze trzy mamy, zaproszone do pomocy).

spotkanie z harcerzami

Zdarzyło się nawet tak, że kiełbasa wpadła do ogniska i trzeba było zaczynać smażenie od nowa. A jak gotowe kiełbaski smakowały! Na zakończenie spotkania wszyscy zostali zaproszeni przez druhnę do przekazania sobie iskierki przyjaźni (w kręgu).  Niestety potem trzeba było rozejść się do domów, choć dzieciom nie dość było jeszcze zabawy. No i wielu z nich zapragnęło zostać takimi harcerzami, jak zaproszona Druhna.

Anna Trybuchowska, PP2