Inni, lecz tacy sami

Maj to miesiąc w którym obchodzony jest Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz  Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Choć umowna data tego święta przypada 5 maja, to w naszym mieście obchodzono ten dzień w słoneczną niedzielę 15 maja.

Jest to wyjątkowa impreza organizowana przez Zespół Szkół Specjalnych nr 10 im. ks. prof. J. Tischnera oraz Miejski Ośrodek Kultury. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. odprawioną w intencji osób niepełnosprawnych w kościele NMP Matki Kościoła.

Po południu w Parku Zdrojowym odbył się festyn, który poprzedził happening uliczny. Zgromadzeni przy rondzie Zdrojowym goście przeszli uroczystym pochodem do Parku Zdrojowego, by tam rozpocząć obchody Dnia Godności. Podczas festynu nie zabrakło popisów artystycznych zespołów związanych ze środowiskiem osób niepełnosprawnych, na scenie przed Domem Zdrojowym zaprezentowały się także instytucje i organizacje opiekujące się osobami niepełnosprawnymi.

Podczas festynu prezydent miasta, Anna Hetman przekazała na ręce dyrektor Domu Nauki i Rehabilitacji Beaty Klimali  trójkołowy rower ufundowany przez PCK dla podopiecznych tej placówki.

dzien godnosci2

fot. K. Abrahamczyk

Nie zabrakło także konkursów i atrakcji z nagrodami dla najmłodszych i koncertów. Dla wszystkich gości zagrał zespół GEM. Swoje umiejętności zaprezentował zespół akrobatyczny WOW ze szkoły podstawowej nr 1.

<<Zobacz galerię zdjęć>>