GKS 1962 bliżej utrzymania

GKS 1962 Jastrzębie ponownie dopisuje do swojego konta trzy punkty. Tym razem piłkarze pokonali Szombierki Bytom 3:2.

Pierwszy kwadrans nie przyniósł zbyt wielu emocji. W 31. minucie udało się w końcu zdobyć bramkę. Kamil Jadach wypuścił lewym skrzydłem Dawida Weisa, który uderzył w słupek, a skuteczną dobitką z sześciu metrów umieścił piłkę w bramce. Nasz zespół cały czas prowadził grę i nie pozwolił przyjezdnym stworzyć praktycznie żadnego zagrożenia pod bramką Grzegorza Drazika i jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do końca pierwszej połowy.

W drugiej połowie nadal byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą i kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Po ponad godzinie gry było już 2:0. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Farid Ali, a piłkę we własnym polu karnym niefortunnie odbił Mateusz Lebek i pokonał swojego bramkarza. W 79. minucie Jadachowi w końcu udało się umieścić piłkę w bramce. Z prawego skrzydła płasko dośrodkowywał Weis, a Jadach z pięciu metrów zdobył trzeciego gola dla GKS-u w tym spotkaniu.

Koniec spotkania przyniósł jeszcze sporo emocji, bo w 87. minucie goście z Bytomia trafili na 3:1, natomiast w samej końcówce spotkania wykorzystali rzut karny zdobywając drugą bramkę. Na wyrównanie nie wystarczyło już jednak czasu i jastrzębianie zasłużenie zwyciężyli.
GKS 1962 Jastrzębie – Szombierki Bytom 3:2 (1:0)
1:0 – Wojciech Caniboł (31 min.)
2:0 – Mateusz Lebek (65 min., samobójcza)
3:0 – Kamil Jadach (79 min.)
3:1 – Jacek Jarnot (87 min.)
3:2 – Jacek Jarnot (90+4 min, rzut karny)

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Dominik Kulawiak, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Damian Zajączkowski, Farid Ali (67. Dominik Szczęch), Tomasz Musioł (89. Kamil Gorzała), Damian Tront, Dawid Weis, Wojciech Caniboł (90. Patryk Dudziński), Kamil Jadach (80. Daniel Szczepan).

Szombierki Bytom: Rafał Maścibrzuch – Damian Cybul, Adrian Filauer (66. Tomasz Rybak), Rafał Kuliński, Mateusz Lebek, Dawid Skrzypiński (46. Krzysztof Krzykawski), Michał Staszkowski, Jakub Stefaniak, Krzysztof Urbaniak, Marcin Stokłosa (83. Dominik Cieszyńsk), Mateusz Majsner (74. Jacek Jarnot).