Kolejne ruchy kadrowe w Jastrzębskim

W nowym sezonie barw Jastrzębskiego Węgla ponownie bronić będzie środkowy Grzegorz Kosok. To wielki powrót tego zawodnika do jastrzębskiego klubu.

Pochodzący z Katowic siatkarz występował już w Jastrzębskim Węglu w sezonie 2014/2015. W minionych rozgrywkach był zawodnikiem Łuczniczki Bydgoszcz.

Grzegorz Kosok to gracz dobrze znany fanom siatkówki w Polsce. Jest wielokrotnym reprezentantem Polski. W barwach narodowych wywalczył złoty i brązowy medal Ligi Światowej oraz brązowy medal Mistrzostw Europy.

W siatkówce klubowej największe triumfy święcił w barwach Asseco Resovii Rzeszów. Z klubem z Podkarpacia zdobył: dwukrotnie mistrzostwo kraju, dwa brązowe medale mistrzostw Polski, srebro PlusLigi, jak również Superpuchar Polski oraz srebrny medal Pucharu CEV.

Oprócz Kosoka w przyszłym sezonie w klubie grać będzie nadal Maciej Muzaj. Atakujący, który w ubiegłym sezonie dołączył do jastrzębskiego zespołu  potwierdził, że zostanie w Jastrzębiu-Zdroju na kolejny rok.

Klub opuścił jednak kanadyjski przyjmujący, Toontje Van Lankvelt, który  w przyszłym sezonie nie będzie już występował w Jastrzębskim Węglu. 32-letni zawodnik kolejny sezon spędzi w klubie z Korei Południowej – Hyundai Capital Skywalkers.