W niedzielę pobiegną panie

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny Jastrzębski Bieg Kobiet – Kobiety na 5 + będzie rekordowy. Lista startowa biegu liczy już ponad tysiąc nazwisk. Moda na bieganie trwa więc nieprzerwanie, a panie z pewnością chcą zaprezentować się w naszym mieście z jak najlepszej strony.

22 maja już po raz trzeci ulicami naszego miasta pobiegną więc tłumy kobiet, ale w ramach tej popularnej imprezy będzie miał miejsce jednocześnie I marsz Nordic Walking dla amatorek popularnych “kijków”.

Przypominamy, że tym razem panie walczyć będą na ponad 5-kilometrowej trasie biegu w sześciu kategoriach wiekowych, ale rywalizacja toczyć się będzie również m.in. o tytuł najlepszej i najliczniejszej drużyny czy najlepszej jastrzębianki. Obok popularnej w roku ubiegłym kategorii “matka i córka” pojawi się nowa, w której zaprosić będzie można do udziału w biegu siostrę i rywalizować w kategorii “sisters”. Rywalizacja rozpocznie się na alei Piłsudskiego przy Urzędzie Miasta, natomiast metę usytuowano na stadionie miejskim.

Zakończono już zapisy internetowe do biegu. Ostateczna możliwość dokonania zgłoszenia pozostanie jeszcze w biurze zawodów w dniach 21-22 maja, jednak wtedy organizatorzy będą mieli do dyspozycji ostatnie 30 numerów startowych. W ramach wpisowego każda zawodniczka otrzyma w tym roku specjalną, różową koszulkę, poczęstunek, napój witaminowy, pakiet niespodziankę oraz specjalnie zaprojektowany pamiątkowy medal z motywem kwiatowym.

Organizatorzy przypominają także ważną informację dla pań z roczników 1947-1966, bowiem w dniu biegu na stadionie znajdował się będzie mammobus, w którym wykonać można będzie bezpłatne badania mammograficzne.

 

fot. arch. Rafał Stelmaczonek

plakat biegu kobiet