Panie pobiegły na piątkę z plusem

W minioną niedzielę płeć piękna opanowała centrum Jastrzębia-Zdroju. Wszystko za sprawą III Jastrzębskiego Biegu Kobiet – Kobiety na 5 +. Pogoda i frekwencja na starcie niedzielnych zmagań dopisały. Na starcie stanęła rekordowa liczba ponad 1000 uczestniczek, które punktualnie o godzinie 11.00 spod Urzędu Miasta wyruszyły w 5-kilometrową trasę.

Zanim sam bieg się rozpoczął panie na murawie stadionu miejskiego miały okazję do wzięcia udziału w rozgrzewce prowadzonej przez profesjonalnych instruktorów. Dzięki sponsorom na zawodniczki czekały też kolorowe pakiety startowe oraz wyjątkowe różowe koszulki.
Na stadionie przygotowano wiele atrakcji – m.in. Biegusiowe Przedszkole czy Miasteczko Zabaw. Dzięki uprzejmości Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu na panie czekały także stanowiska do masażu.

zawodniczki na mecie

Zwyciężczynią III edycji biegu „Kobiety na 5+” została Ewa Kucharska z Pszczyny (czas: 18:26), drugie miejsce zajęła jastrzębianka Aneta Suwaj (czas: 18:40), a na trzecim stopniu podium uplasowała się Michalina Mendecka (czas:19:01).
W rywalizacji Nordic Walking na najwyższym podium stanęła Irena Czuta-Pakosz, na drugim miejscu marsz ukończyła Klaudia Białas, a trzecie miejsce przypadło Annie Malczyk.

podium biegu

Panie walczyły na ponad 5-kilometrowej trasie biegu w sześciu kategoriach wiekowych, ale rywalizacja toczyła się również m.in. o tytuł najlepszej i najliczniejszej drużyny czy najlepszej jastrzębianki.