Piotr Wdowczyk z Grand Prix

Kolejny sukces „Wiolinek”. 29 maja, podczas XXXIV Festiwalu Piosenki Dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego w Chwałowicach w gronie laureatów znalazły się aż trzy osoby z Jastrzebia-Zdroju, a wśród nich zdobywca Grand Prix Piotr Wdowczyk.

 

Wykonane przez niego utwory: „Modlitwa” Bułata Okudżawy i „Moja miłość największa” z repertuaru Michała Bajora, podbiły serca jury i zaowocowały tak wysokim werdyktem. Pięknie spisała się także młodziutka adeptka sztuki, 9-letnia Wiktoria Budny, zajmując III miejsce, Agnieszce Brzykcy, niedawnej zwyciężczyni Talent 2016 w Ostrawie, przyznano – wyróżnienie. Wszystkie dzieci z Zespołu Wokalnego „Wiolinki”, działającego przy Szkole Podstawowej nr 12, pod kierunkiem Henryki i Jakuba Moroniów podczas konkursu zaprezentowały się znakomicie i zasługują na uznanie. Końcowy efekt jest wynikiem systematycznej pracy dzieci i nauczycieli, wsparcia dyrekcji szkoły, zaangażowania rodziców oraz zdrowej rywalizacji.

 

W ostatnim czasie „Wiolinki” na swoim koncie odnotowały jeszcze inne sukcesy:

 

– 13 maja – Międzynarodowy Konkurs Piosenki Talent 2016 w Ostrawie: I miejsce – Agnieszka Brzykcy, III miejsce – Piotr Wdowczyk,

– 6 maja – Młodzieżowy Festiwal Muzyczny w Czerwionce-Leszczynach: nagroda I stopnia – Wiktoria Budny, nagroda I stopnia – Victoria Pustelak;

– 26 kwietnia – kwalifikacje regionalne (półfinały) 21 Konkursu Piosenki Wygraj Sukces w Jaworznie – wyróżnienie: Victoria Pustelak, Anna Janulek, Piotr Wdowczyk.

 

Oprócz udziału w festiwalach i konkursach, „Wiolinki” upiększyły uroczystość I Komunii św. w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej oraz uczestniczyły w imprezach środowiskowych, takich jak: Dzień Ziemi w SP 12, festyn rodzinny w Szerokiej, a Piotr Wdowczyk, w towarzystwie najbliższej rodziny, wystąpił w Teatrze Muzycznym „Castello” w Zamku w Mosznej, podczas recitalu tenora Tomasza Białka, przygotowanego z okazji Dnia Matki.